Odwołane zajęcia na UMCS, zamknięta granica z Ukrainą

Zajęcia na UMCS-ie zostały odwołane do odwołania, nie krócej niż do 15 kwietnia w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Lublina.  Studenci z Ukrainy nie wrócą do domów. Granica wschodnia została zamknięta.

11 marca rektor UMCS Prof. Stanisław Michałowski podjął decyzje o odwołaniu wszystkich zajęć na uczelni. Rektor podkreśla, że jest to czas na zostanie w domu, w celu ograniczenia rozprzestrzenia się wirusa. Dodatkowym obostrzeniem, który został wprowadzony jest zakaz odwiedzin w akademikach. Badania naukowe na UMCS są jednak prowadzone w normalnym trybie.

Zarządzenie rektora tutaj

Żródło: UMCS

Do tej pory stwierdzono 52 przypadki zarażenia Koronawirusem. 9 z nich to mieszkańcy Lubelszczyzny – w tym student Wydziału Ekonomicznego UMCS. Z powodu dużego zagrożenia Koronowirusem, Ukraińcy nie wrócą do swoich domów. Władze Ukrainy zdecydowały się bowiem na zamknięcie przejścia granicznego z Polską.