OUTSIDER – NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANY NOWY SERIAL HBO

fot. mat. prasowe HBO / Bob Mahoney

 

Nowa produkcja HBO to serialowa adaptacja jednej z powieści mistrza grozy i niepokoju – Stephena Kinga. Przez wielu uznana została za przykład ekranizacji, która przyćmiewa swoją  jakością książkę. ,,Outsider’’ jest już szesnastą próbą przeniesienia prozy amerykańskiego autora na srebrny ekran. Jak podaje stacja HBO w USA miał on średnią oglądalność 9 mln na odcinek, na wszystkich platformach, co daje niezaprzeczalnie imponujący wynik.

Sezon składa się z 10 odcinków, które trwają średnio godzinę. Premierowy odcinek wyemitowany został, na platformie HBO, 13 stycznia, a finałowy 8 marca. ,,Outsider” łączy w sobie elementy fantastyki, horroru i kryminału, przenikają się w nim również wątki poruszające dramaty, związane z utratą dziecka.

Serial wyreżyserowany został przez Jasona Batemana (który pojawia się jako jedna z postaci), Andrewa Bernsteina oraz Jacka Bendera.

O czym jest serial Outsider?

Historia opiera się na śledztwie dotyczącym makabrycznego morderstwa 11-letniego Frankiego Petersona. Za osobę, która dokonała tego morderstwa uznany zostaje trener miejscowej drużyny baseballowej – Terry’ego Maitland’a (w którego wcielił się wcześniej wspomniany reżyser – Jason Bateman). Na miejscu przestępstwa znaleziono jego odciski palców oraz znaleźli się świadkowie, którzy poświadczyli, iż widzieli jak ten proponuje chłopcu podwózkę. Niebawem jednak wychodzi na jaw nagranie, na którym Maitland, w tym samym czasie przebywał na konferencji wiele kilometrów od miejsca zbrodni. Problem tkwi w tym, że jest wiele dowodów skazujących, jak i świadczących o niewinności Maitland’a.

 

 Znalezione obrazy dla zapytania: outsider jason bateman

fot. mat. prasowe HBO / Bob Mahoney 

Sprawą zagadkowych okoliczności, związanych ze zbrodnią, zajmuje się detektyw Ralph Anderson, w którego wciela się świetny Ben Mendelsohn, znany m.in. z filmu Bloodline, Kapitan Marvel czy Czas mroku

Ralph decyduje się włączyć do sprawy nietuzinkową prywatną detektyw – Holly Gibney (w tej roli Cynthia Erivo – znana z filmów: Źle się dzieje w El Royale czy Wdowy), mając nadzieję, że dzięki jej zdolnościom i nietypowym metodom, uda im się zracjonalizować to, co zdaje się być niewytłumaczalne.

Znalezione obrazy dla zapytania: outsiderfot. mat. prasowe HBO / Bob Mahoney 

Czy warto zdecydować się na seans?

Outsider to dobrze zrealizowana produkcja, której fabuła i  rewelacyjna obsada zachęcają do jej obejrzenia. Twórcy zaczerpnęli z książki wszystko to, co w niej najlepsze. Znakomity Ben Mendeleson, wcielający się w postać Ralpha, czy Cynthia Erivo, grająca Holly, zasługują na dużą pochwałę, gdyż świetnie wcielili się w swoje postacie. To właśnie zachowania, emocje, problemy bohaterów i podejmowane przez nich decyzje, tworzą istotę ,,Outsidera”.  Są one bardziej kluczowe, niż czyhające na nich zło.

Po dwóch początkowych pierwszorzędnych odcinkach, następuje lekki spadek dotychczas trzymanego napięcia, czy dramaturgii, która jednak nie sprawia, że serial traci całkowicie na swojej wartości. Fabuła rozkręca się powoli, ale warto mimo wszystko się nie zniechęcać i dotrwać do rozwoju akcji.

Całościowo twórcy wykonali naprawdę solidną robotę. A więc czy warto? Moim zdaniem, zdecydowanie tak. ,,Outsider”  jest serialem wartym polecenia i obejrzenia.

Znalezione obrazy dla zapytania: outsiderfot. mat. prasowe HBO / Bob Mahoney 

Czy będzie drugi sezon?

Na razie stacja HBO nie ogłosiła zamówienia drugiego sezonu lecz istnieje duże prawdopodobieństwo, że Outsider doczeka się swojej kontynuacji.

Gdzie obejrzeć serial ,,Outsider’’?

„Outsider” wyemitowany został na antenie HBO. Można go również obejrzeć na platformie HBO GO czy w serwisie player.pl

Zwiastun:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *