Pięć koncertów do obejrzenia w domu

pixabay

            Jednym ze skutków epidemii koronawirusa jest odwoływanie lub przekładanie dat koncertów. Dziś więc dla tych, którzy muszą czekać na zobaczenie swoich ulubieńców, polecam koncerty, które można obejrzeć w domu.

Wielu artystów wylądowało teraz na niespodziewanych, ale potrzebnych wakacjach w domu. Poniesione straty będą z pewnością duże. Oprócz tych finansowych muzycy muszą uporać się z trybem „bezkoncertowym”. Niektórzy z nich postawili na relację koncertów online. Tak zrobił między innymi Baranovski, który przyjechał do Wrocławia i zagrał bez publiczności. Ta mogła oglądać go przez Facebooka. Część muzyków poszło w jego ślady, wśród nich Urszula i Krzysztof Iwaneczko. Oni również zagrają koncerty online, jednocześnie zachęcając do wspierania artystów na inne sposoby.

Fani koncertów muszą pogodzić się z tą sytuacją. Zwłaszcza że obecnie trwa sezon koncertowy – wielu artystów wyruszyło w trasy. Muzyków można teraz wspierać na inne sposoby, kupując ich płyty czy streamując piosenki. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest powstrzymanie epidemii. Czas na koncerty jeszcze przyjdzie. To oczekiwanie fani koncertów mogą wykorzystać, oglądając te dostępnie w sieci. Poniżej prezentuję kilka propozycji.

Pierwszą jest ta z rodzimego podwórka. Dwugodzinny koncert Bass Astral x Igo. Oni, podobnie, jak wielu polskich muzyków, musieli przełożyć swoją trasę koncertową. Warto więc posłuchać, jak świetnie radzą sobie na żywo, by już na jesień móc przekonać się na własne oczy.

Jeśli ktoś lubi posłuchać dream pop-u, to Beach House trafi w jego gusta. W sieci dostępny jest ich występ w Kings Theatre. Ich występy na żywo nie odbiegają od tego, co można usłyszeć w wersjach studyjnych.

Znów kolej na polską propozycję. Niedawno wydali swój nowy album docusoap, więc okazja do posłuchania tych utworów jeszcze się pojawi. Polecam więc występ, gdzie można wrócić do tych nieco starszych.

Podobnie, jak polski Coals, alt-J zagrało swój koncert dla KEXP, który można obejrzeć w sieci. Warto sprawdzić, chociażby, by dowiedzieć się, dzięki jakiej rzeczy udało im się stworzyć charakterystyczny dźwięk w utworze Taro.

Ostatnia propozycja dotyczy raczej wszystkich koncertów Tiny Desk. Warto sprawdzić więcej występów w ramach tego projektu, ja polecam ten Tash Sultany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *