Raw Air Oslo: Norwegowie wygrywają konkurs drużynowy

Norwegowie wygrali pierwszy konkurs z cyklu Raw Air, a także pierwszą drużynówkę podczas tego turnieju. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Niemiec. Trzeci byli Słoweńcy.

Norwegia zdecydowanie zwycięża

Norwegowie w składzie: Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Daniel Andre Tande oraz Marius Lindvik wygrali sobotnie zmagania drużynowe. Za nimi uplasowali się Niemcy. Trzeci byli Słoweńcy, którzy w ostatnim skoku wyprzedzili Polaków.

Walka o podium

Piotr Żyła, który ponownie zaprezentował się jako pierwszy z Polaków w porównaniu do pierwszej serii skoczył o pięć metrów bliżej. Lądował na 124. metrze. Po jego próbie biało-czerwoni plasowali się na trzeciej lokacie. Kolejnemu z naszych zawodników, Maciejowi Kotowi, udało się poprawić wynik z pierwszej części konkursu. Skok na 123. metr dał drużynie niestety piąte miejsce. Kamil Stoch po raz kolejny poprawił się podczas konkursu. bo jego 133 metry pozwoliło na wyprzedzenie Japonii i plasowanie się na 4. pozycji. Całości dla Polaków dopełnił Dawid Kubacki, którego fenomenalny skok na 134,5. metr dał nam ostatecznie czwarte miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *