Święto muzyki i sportu w środku zimy – SnowFest Festival

            W miniony weekend w Szczyrku odbyła się kolejna edycja festiwalu. Na terenie kompleksu skoczni Skalite na scenach zaprezentowali się znani muzycy, a w rywalizacjach sportowych uczestniczono w zawodach snowboardowych oraz Freeski.

Festiwale muzyczne kojarzone są z latem, gdzie w plenerze można posłuchać swoich ulubionych wykonawców. Tym bardziej zorganizowanie festiwalu w zimie przyciąga uwagę. Organizatorzy zadbali nie tylko o tę muzyczną stronę. Wydarzenie to nietypowe, aczkolwiek świetne, połączenie sportu i muzyki.

W tym roku również nie zabrakło atrakcji dla uczestników – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Już pierwszego dnia odbyły się zawody snowboardowe. Chociaż poziom zawodów mógł nie zachwycać pasjonatów tego sportu, to niektórzy zawodnicy popisali się kilkoma niezłymi trikami. Wśród kobiet najlepsza okazała się Martyna Maciejewska. Piotr Tokarczyk triumfował w kategorii męskiej.

 

Zawody sportowe odbywały się w przerwach pomiędzy koncertami na głównej scenie. Tego dnia pojawili się na niej Solar, Sokół oraz Yasiin Bey. Najwięcej osób zgromadził koncert tego drugiego. Oprócz tego uczestnicy festiwali mogli posłuchać muzyki w czterech innych miejscach, już nieco cieplejszych, bo w namiotach.

 

Drugi dzień i zarazem ostatni również był wypełniony planem po brzegi. Tym razem na skoczni zaprezentowali się zawodnicy w konkurencji freeski. Jeśli ktoś miał niedosyt po poprzednich zawodach, tym razem jego oczekiwania powinny być zaspokojone. Zawodnicy zjeżdżający na nartach wielokrotnie wzbudzili zachwyt zgromadzonej publiczności. Najlepszy okazał się Michał Kulpa. Doceniono również Adama Adamskiego oraz Andrzeja Sztuczkę w klasyfikacji Best Trick.

Pomiędzy kwalifikacjami a zawodami finałowymi na scenach ponownie wystąpili znani muzycy. Tym razem publiczność zachwycił zespół Łąki Łan. Świetny kontakt z widownią, szczerość w wypowiedziach pomiędzy utworami a przede wszystkim muzyka podbiła serca wielu osób. Na głównej scenie zaprezentował się również zespół Kraak&Smaak, który na festiwal przyjechał z Holandii. Ostatnim artystą na głównej scenie tegorocznego SnowFestu był brytyjski duet – Sigma. Na innych scenach pojawili się między innymi: Kamp!,  Vitalic i Ejeca.

 

Kolejny SnowFest Festiwal przeszedł już do historii. Z pewnością przyszłoroczna edycja ponownie będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem – brakuje tego typu festiwali muzycznych w Polsce w okresie zimowym. Połączenie sportu i muzyki w miejscu, które tą porą roku przyciąga wielu turystów, okazało się świetną inicjatywą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *