Tęskno. Krótka historia dobrego rozstania

fot. jazzsoul.pl

            Niespełna pięć miesięcy temu Hania Rani zdecydowała się na solową karierę, jednocześnie opuszczając Tęskno – projekt, który stworzyła wraz z Joanną Longić. Pożegnanie się z zespołem mogło wywołać pewne obawy wśród słuchaczy. Dziś jednak można śmiało powiedzieć, że ta zmiana wyszła obu dziewczynom na dobre.

9 listopada 2018 roku ukazał się debiutancki album duetu Tęskno. Płyta Mi zachwyciła słuchaczy. Nie było w tym nic dziwnego. Połączenie głosów Hani oraz Asi w towarzystwie najpiękniejszych instrumentów przyniosło album pełen emocji. Spokojne, niemal melancholijne melodie zaskarbiły sobie serca wielu osób. Pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy, a dziewczyny na scenę zaczęły zapraszać kwartet smyczkowy. Wystąpiły  na licznych festiwalach, między innymi na Open’erze, OFF-ie oraz Męskim Graniu. Dostrzegli je także słuchacze z innych państw, stąd też Tęskno można było usłyszeć nawet w Barcelonie na Primavera Sound.

Ta historia mogłaby się dalej toczyć a Hania i Asia wciąż z pewnością zachwycałyby słuchaczy jako duet Tęskno. Kres ich wspólnego projektu przyszedł jednak szybciej, niż spodziewali się tego słuchacze. Hania wydała swój debiutancki solowy album Esja, bardzo dobrze przyjęty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Sukces skutkował ogłoszeniem międzynarodowej trasy koncertowej. Z tego też powodu artystka opuściła szeregi Tęskno. Wydawać by się mogło, że to będzie również koniec tego projektu. Dziewczyny postanowiły jednak, że Joanna dalej będzie występować pod szyldem Tęskno. Rozstanie wyszło dziewczynom na dobre. Hania zapowiedziała już kolejny album Home, który pojawi się 15 maja. Właśnie ukazał się utwór Leaving promujący tę płytę.

http://https://www.youtube.com/watch?v=Fyf5juwoKQI

Nieco wcześniej, bo 17 kwietnia ukaże się także nowy album Tęskna. Można już posłuchać utworu Walc, który zapowiada nowość muzyczną od Joanny Longić. Jak sama artystka napisała: to utwór o odwadze.

http://https://www.youtube.com/watch?v=zKi9YNMUN8Y

Od rozstania muzycznego dziewczyn minęło już trochę czasu. Można zaobserwować, że obie dobrze wiedzą, co chcą tworzyć i konsekwentnie do tego dążą. Nowości tylko potwierdzają, że obrały kierunek, który może zakończyć się tylko sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *