Z okazji Dnia Kobiet chcą zrobić coś dla innych!

fot. Pixaby

Kiermasz oraz zbiórkę pod hasłem ,,Światełko Nadziei” już 9 i 10 marca organizują członkowie Akademickiego Centrum Wsparcia UMCS w Lublinie pod patronatem naszego Magazynu Studentów.

Naszym wspólnym celem jest zebranie środków finansowych, artykułów domowych takich jak tekstylia, prześcieradła, pościele, koce, środki czystości i higieny osobistej, a także żywności długoterminowej takiej jak kasze, makarony, mleko, olej, aby wesprzeć funkcjonowanie Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Kobiet. – czytamy na stronie wydarzenia -> https://www.facebook.com/events/881344788982459/

Czym zajmuję się Fundacja SOS Ziemi Lubelskiej? 

To organizacja, która niesie pomoc bezdomnym kobietom z dziećmi i pokrzywdzonym w wyniku przemocy domowej. Fundacja prowadzi schronisko i ogrzewalnię dla bezdomnych kobiet oraz dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. W ośrodkach tych kobiety mogą liczyć na profesjonalną pomoc i wsparcie ekspertów różnych profesji: prawników, psychologów, pedagogów i pracowników socjalnych. Fundacja zapewnia kobietom dom, a nawet coś więcej. Daje im ciepło, którego pozbawiło je życie, a które, jako matki, muszą umieć przekazać swoim dzieciom. Czas spędzony w Fundacji może być dla ich podopiecznych, nie tylko chwilową pomocą – podarowaniem ubrań w ramach Punktu Charytatywnego, czy zapewnieniem bezpiecznego schronienia. Czasami pobyt w Fundacji staje się krokiem milowym, porządną motywacją, by poskładać swoje życie na nowo, uporządkować je i z nadzieją popatrzeć w przyszłość.

– W ramach akcji charytatywnej chcemy dać wyraz poparcia dla charakteru działań fundacji oraz okazać wsparcie dla osób pokrzywdzonych w wyniku przemocy.– piszą organizatorzy wydarzenia.

W ramach akcji mają zostać również przeprowadzone kiermasze ze słodkościami w dniach 9 – 10 marca 2020 w godzinach 9:00 – 15:00 na terenie Instytutu Psychologii (Plac Litewski 5) oraz 9 marca, w godzinach od 8:00 do 16:30 holu Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. Wtedy również będzie można przynosić rzeczy dla Fundacji.

 

Maciej Cieciora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *