Chyłka powraca!

Instagram @serial_chylka

Bezkompromisowa, odważna i pewna siebie Joanna znów na ekranach naszych telewizorów. TVN nie zwalnia tempa, to już drugi sezon serialu, tym razem pod nazwą Chyłka – Kasacja. Czy prawniczka znowu odniesie sukces na sali sądowej?

Serial ten jest oparty na bestsellerowej serii powieści Remigiusza Mroza. Pierwszy sezon był ekranizacją książki Zaginięcie. Następny będzie kolejną częścią o nazwie Kasacja. Pierwszy sezon odniósł duży sukces – został nominowany do nagrody filmowej Orły 2020.

W rolę głównej bohaterki Chyłki wcieliła się Magdalena Cielecka. Postać tę odegrała fenomenalnie. Skradła serce widzów, idealnie odzwierciedlając sylwetkę stworzoną przez Mroza. Joanna jest panią adwokat, która potrafi radzić sobie z każdą sprawą, której się podejmie. Nie uznaje porażki, liczy się tylko wygrany proces. Pracuje w jednej z najlepszych kancelarii w Warszawie, gdzie współpracuje z aplikantem Kordianem Oryńskim (Filip Pławiak), któremu Chyłka szybko nadaje przydomek Zordon. Między nimi od razu tworzy się nić porozumienia, mimo docinków ze strony kobiety. Bohaterowie wspólnie próbują dowieść prawdy na salach sądowych.

Chyłka po wygranym procesie, mimo złamania tajemnicy adwokackiej, powraca do kancelarii. Wraz z Oryńskim dostaje kolejną sprawę. Z góry wydaje się ona przegrana. Syn znanego biznesmena, Piotr Langer Junior zostaje oskarżony o brutalne zabójstwo dwóch osób. Oskarżony zostaje aresztowany, po 10 dniach spędzonych w mieszkaniu ze zmasakrowanymi ciałami ofiar. Mimo to, Joanna wraz z Zordonem przyjmuje sprawę i wspólnie dążą do poznania prawdy i uniewinnienia klienta. Nie jest to łatwe, gdyż w grę wchodzi spisek, tajemnice i środowisko mafijne. Sam Langer nie przyznaje się do zabójstwa, ale też nie zaprzecza, by go dokonał. Prowadzi dziwną grę, której zasad nikt nie zna. Znając charakter Chyłki możemy być pewni, że nie podda się, dopóki nie odnajdzie sprawcy.

Po przeczytaniu książki Mroza Kasacja nie mogę doczekać się serialu. Książka jest genialna. Trzyma w napięciu, nie brakuje tam zwrotów akcji. Po przeczytaniu rozdziału zaczynałam od razu kolejny. Sam temat jest bardzo ciekawy i nieoczywisty. Zakończenie zaskakuje, co jest wielkim plusem. Przede wszystkim wielkie brawa dla autora za postać Chyłki. Idealnie pasuje do całej serii, nie przebiera ona w środkach, można by rzec, że jest momentami bezczelna i zbyt pewna siebie, a mimo to jest bardzo pozytywnie odbierana przez widzów i czytelników. Z niecierpliwością czekam na serial, gdyż po pierwszym sezonie jestem zaciekawiona jak twórcy produkcji przedstawią pierwszą część książki.

Chyłka – Kasacja pojawi się w stacji TVN już 4 kwietnia. Odcinki emitowane będą co tydzień w sobotę o 20. Dla niecierpliwych serial można obejrzeć na Playerze, po wykupieniu dostępu. Na koniec dla wszystkich fanów mam dobrą wiadomość. Ruszyły już zdjęcia do trzeciego sezonu Chyłka – Rewizja, w którym zobaczymy nieco inne oblicze Chyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *