Maseczkomat- Czy pierwszy w Polsce?

fot. FB/ Wiki o Kurowie

fot. FB/ Wiki o Kurowie

Dokładnie przy ul. Kilińskiego w Gminie Kurów stanął maseczkomat, w którym można kupić maseczkę wielokrotnego użytku już od 5 złotych. W jeden dzień sprzedało się ich ponad 400. Maseczki zostały wykonane przez lokalnych przedsiębiorców i w ten sposób wsparte jest utrzymanie kilkunastu miejsc pracy.

Urząd Gminy Kurów wychodząc naprzeciw chęci posiadania przez każdego mieszkańca maseczki ochronnej wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w temperaturze min. 60°C i wyprasowaniu, pozwoli zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w przestrzeni publicznej, zorganizowała w centrum Kurowa automat, w którym za symboliczną kwotę 5 zł pokrywającą wyłącznie koszty produkcji, można będzie taką maseczkę nabyć. Każdy, kto zakupi maseczkę ma pewność, że cena jest realną kwotą za jej wyprodukowanie.

Ponad to Urząd Gminy Kurów zapewni bezpłatnie maseczki osobom najuboższym, korzystającym z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kurowie, pracownikom sklepów, stacji paliw, lekarzom i pielęgniarkom, pracownikom poczty, listonoszom, funkcjonariuszom Policji z terenu Gminy Kurów,  którzy dla wszystkich  na co dzień w tym trudnym czasie ryzykują własne zdrowie i życie, a także emerytom i rencistom, których dochód kwalifikuje ich do uzyskania pomocy ze środków OPS.

Urządzenie stworzyła lubelska firma Artsteel.

fot. fb/ Wiki o Kurowie
fot. fb/ Wiki o Kurowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *