#miastopoczeka. Jak w Lublinie ratują turystykę?

#CityWillWait do takiej akcji dołączyło miasto Lublin, w której zachęca mieszkańców innych miast po zakończeniu epidemii, aby planować swój odpoczynek właśnie w Lublinie. Na czym polega ta akcja?

Pod hasłem #LublinWillWait Lublin stał się jednym z miast, które biorą udział w tej akcji, by przeciwstawić się skutkom epidemii przynoszącej straty w miejskiej turystyce. Największe polskie miasta – Warszawa, Łódź, Poznań i Gdańsk wzajemnie zapraszają do siebie turystów już po tym, jak minie zagrożenie związane z koronawirusem. Mieszkańcy tych miast, zostając w domu, mogą rezerwować sobie miejsca w hotelach, kupować vouchery, tym samym ratując polską turystykę.

Prowadzone w mediach społecznościowych działania mają promować lokalne produkty i atrakcje poszczególnych metropolii, a jednocześnie zachęcać mieszkańców do zapoznania się z ofertą turystyczną pozostałych miast zaangażowanych w akcję.

Lublinianie pozostający w domu ze względu na epidemię koronawirusa mogą już korzystać ze stworzonej przez Miasto Lublin strony www.zostanwdomu.lublin.eu, która zawiera oferty ponad 250 podmiotów turystycznych i kulturalnych. Można tam znaleźć menu na dowóz z ulubionych lubelskich restauracji, linki do wirtualnego zwiedzania najważniejszych zabytków miasta, a także vouchery i pakiety pobytowe do wykorzystania po zakończeniu epidemii.

– Nagłe zahamowanie ruchu turystycznego postawiło całą branżę w bardzo trudnej sytuacji. Polacy musieli zrezygnować z zaplanowanych wyjazdów. Jednak gdy już pokonamy epidemię koronawirusa, każdy z nas będzie chciał odpocząć od pozostawania w domu. To będzie idealny moment dla lublinian, by odkrywać inne polskie miasta, jak Gdańsk, Łódź, Poznań czy Warszawę. My w tym czasie zaprosimy wszystkich do naszego miasta. Lublin i cała lubelska turystyka będą w tym czasie czekać na turystów. Planując wyjazdy, wykupując vouchery i pakiety pobytowe już teraz, w praktyce ratujemy polską turystykę – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Więcej o akcji #CityWillWait można dowiedzieć się na poniższych stronach internetowych i w mediach społecznościowych, oraz na stronie (https://lublin.eu/turystyka/aktualnosci/lublin-i-polskie-miasta-zaczekaja-na-turystow,973,787,1.html)

#LublinWillWait
www.turystyka.lublin.eu
www.facebook.com/turystycznylublin
www.instagram.com/turystycznylublin

#GdanskWillWait
www.visitgdansk.com
www.facebook.com/visitgdansk.official
www.instagram.com/visit_gdansk_official

#WarsawWillWait
www.wot.waw.pl
www.facebook.com/WarszawskaOrganizacjaTurystyczna

#PoznanWillWait
www.poznan.travel
www.facebook.com/Poznan.travel
www.instagram.com/poznan.travel

#ŁódźWillWait
www.lodz.travel
www.facebook.com/itlodz
www.instagram.com/lodz.travel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *