Miasto Lublin przypomina, że mimo trudnej sytuacji w kraju mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”, w której główną nagrodą jest samochód hybrydowy.

Oprócz samochodu można wygrać inne cenne nagrody – rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, czytniki e-book, dyski zewnętrzne, nawigacje samochodowe.

W Loterii może wziąć udział każdy po ukończeniu 18 roku życia i który w okresie od dnia 01.01.2020 r. do dnia 30.04.2020 r. złożył Deklarację podatkową PIT za 2019 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, właściwym ze względu na swoje miejsce zamieszkania, w której wskazał Miasto Lublin jako miejsce zamieszkania.

Istnieją także i inne korzyści dla podatników w Lublinie. Są to zniżki na: bilety komunikacji miejskiej, abonament w strefie płatnego parkowania, bilety wstępu na wydarzenia kulturalne i sportowe albo pakiet zniżek u partnerów akcji w gastronomii, edukacji czy zdrowiu i dodatkowe punkty w naborze do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych.

Żeby wziąć udział wystarczy wypełnić i zarejestrować formularz https://rozliczpitwlublinie.eu/#wez-udzial lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny promocyjnej w punkcie obsługi loterii. Drukowane formularze można zostawić w urnach „Rozlicz PIT w Lublinie” w budynkach Biur Obsługi Mieszkańców przy: ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Franciszka Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15 oraz ul. Leszczyńskiego 20.

Pod czas rejestracji podajemy swoje dane personalne i pesel (w przypadku osób, które nie posiadają pesela – data urodzenia i obywatelstwo).

Zgłoszenia można wysyłać do 30 kwietnia 2020 r.

Akcja ta ma na celu zachęcić mieszkańców do rozliczania się z podatku dochodowego w Lublinie. Podejmowane działania koncentrują się na kampanii informacyjnej mającej na celu podniesienie świadomości mieszkańców o tym, jak ważne jest, by rozliczać PIT w mieście, z którego zasobów korzystają na co dzień i partycypować w kosztach jego funkcjonowania.

Więcej informacji uzyskasz: https://lublin.eu/lublin/skrot-subserwisu-strona-glowna/zostanwdomu-i-rozlicz-pit-w-lublinie,222,76,1.html

By Natalia Brelus

Cześć! Mam na imię Natalia. Jestem studentką dziennikarstwa i mam wielkie ambicje. :) Dziennikarstwo to mój drugi zawód. Pierwszym jest moje ukochane prawo. Pochodzę z Ukrainy, jednak posiadam polskie korzenie. Chcę być tą, która złączy oba narody i pomoże budować wspólny dialog. Niestety nie widzę swojej przyszłości jako dziennikarka, wierze, że moim przeznaczeniem jest dyplomacja i chciałabym kiedyś zostać ambasadorem Ukrainy w Polsce. Uważam jednak, że dziennikarstwo bardzo mi w tym pomoże. Mam tutaj możliwość poznania nowych ludzi, od których na pewno zarażę się motywacją do dalszej pracy 🙂