Villanelle powraca do swojej krwawej profesji. Nowy sezon Killing Eve już na platformie HBO GO

fot. amazon.com

Trzeci sezon Obsesji Eve powrócił na ekrany 12 kwietnia 2020 roku. Dla fanów było to duże zaskoczenie, jak i radość, ponieważ jego premiera miała początkowo odbyć się dwa tygodnie później. Widzowie dowiedzieli się o tym ze specjalnego zwiastuna, który dostarczył nam wiele świeżych informacji.

O czym właściwie jest ta produkcja? Serial głównie opiera się na dosyć skomplikowanej relacji pomiędzy psychopatyczną zabójczynią bez żadnych skrupłów — Villanelle (Jodie Comer) oraz Eve (Sandra Oh) — agentką MI5, która od dawna marzy o byciu szpiegiem. Trudności zaczynają się, gdy Eve dostaje zadanie wyśledzenia Vill i powstrzymania jej od kolejnych morderstw. Scenariusz powstał na podstawie książki Luke’a Jenningsa.

Twórcy serialu mają na swoim koncie 30 nominacji oraz 10 różnych nagród. Z najważniejszych możemy wymienić Złoty Glob w 2019 roku dla Sandry Oh, trzykrotnie uhonorowanie statuetką Bafta za oryginalną muzykę telewizyjną, najlepszą pierwszoplanową aktorkę dla Jodie Comer oraz drugoplanową rolę dla Fiony Shaw. Za swoją grę aktorską Jodie zdobyła również nagrodę Emmy w 2019 roku.

W trzecim sezonie obie bohaterki starają się znaleźć dla siebie nowe życie. Dla Villenelle temat Eve Polastri jest zupełnie skończony, natomiast agentka próbuje przetrwać w ukryciu i poukładać sprawy na nowo. Żadna z nich się nie spodziewa, że mogą ponownie się spotkać, ale wszystko jednak na to wskazuje. Powtórna walka o samą siebie, o to, by nie zatracić się w pragnieniu władzy oraz o zdrowy rozsądek. Czy bohaterki produkcji będzie na to stać?

Z ciekawostek warto wspomnieć, że polski wątek przewinął się w serialu już w pierwszym sezonie. Twórcy powracają też do niego w najnowszej odsłonie. Po tragicznych wydarzeniach jeden z bohaterów Niko — mąż Eve, który jest Polakiem — powraca do swojego rodzinnego kraju. W jednym z klipów możemy obserwować, jak mężczyzna przejeżdża przez wioskę w samochodzie z polskimi tablicami rejestracyjnymi, rozwożąc ludziom chleb. Więcej dowiemy się już wkrótce.

 

Obecnie serial można obejrzeć na platformie HBO GO, gdzie wyszły już dwa pierwsze odcinki nowego sezonu. Do obsady dołączyli nowi aktorzy — Gemma Whelan (Gra o tron), Camille Cottin (Sprzymierzeni), Hariet Walter (The Crown) oraz Pedja Bjelac (Harry Potter). Dodatkową świetną wiadomością dla fanów jest to, że już kilka miesięcy przed realizacją świeżej produkcji BBC America ogłosiło zamówienie na 4 sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *