Co szykują dla nas telewizyjne giganty?

Dyrektorzy programowi największych w Polsce stacji telewizyjnych dopieszczają letnią i szykują jednocześnie jesienną ramówkę telewizyjną. Tym razem w porównaniu do zeszłego roku sytuacja jest trudniejsza z uwagi na trwającą pandemię. 

Już w połowie marca najwięksi nadawcy telewizyjni w związku z epidemią koronawirusa postawili przede wszystkim na więcej serwisów informacyjnych i poradnikowych. Część programów została zawieszona, przesunięto także zdjęcia do filmów i seriali. Nie zaprasza się gości do studia za to prowadzi rozmowy online. Jednak zarówno w „Pytaniu na śniadanie”, jak i w „Dzień Dobry TVN” w audycjach pojawiają się eksperci. Nadawcy podkreślają, że w takim przypadku stosują szczególne środki ostrożności.

Lato i jesień w telewizji o wiele trudniejsze niż zwykle

Z końcem marca TVN przestał emitować nowe odcinki seriali „Kod genetyczny”, „Chyłka – kasacja” i „Ukryta prawda” oraz programów „Kuba Wojewódzki”, „Co za tydzień”, „Kuchenne rewolucje”, „Superwizjer” i „Milionerzy”. 

Telewizja Polsat poinformowała o zawieszeniu emisji 11 edycji ,,Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami” , ,,Twoja twarz brzmi znajomo” oraz ,,The Four. Bitwa o sławę”. Jak zapowiada nadawca, także w tym przypadku programy powrócą na antenę Polsatu dopiero jesienią 2020 roku. Na razie nie ujawnia również o tym, czy wprowadzi na antenę nowe programy oprócz wymienionych.

Grupa TVN Discovery Polska w letniej ramówce od paru lat

TVN postanowiło parę lat temu, że pasmo programowych nowości zostanie również wydłużone o okres letni. Specjalnie dla tego zostały zaangażowane podmioty zewnętrzne( w przypadku Projketu Lady) realizujące produkcje, które są emitowane od paru sezonów.

 • ,,Projekt Lady 5″ ?

Castingi do tego formatu trwały do 15 lutego 2020 roku. Na razie nie ma w mediach informacji na temat czy projekt Lady ukaże się w analogicznym czasie do zeszłego roku na dużej antenie TVN.

 • ,,Dzień dobry wakacje” w letniej ramówce stacji TVN

„Dzień dobry wakacje” to letnia odsłona codziennego morning-show „Dzień dobry TVN”, która w tym roku pokazywana będzie w weekendy między godz. 9.00 a 11.30.

Grupa TVN Discovery Polska uruchamia internetowe castingi do nowych programów do jesiennej ramówki.

Duża antena:

 • Domowe rewolucje- niespodzianka!

Tym razem Dorota Szelągowska, wraz ze swoją ekipą przeprowadzi metamorfozę całego lokum i to w ramach… niespodzianki! Bohaterowie nowego programu będą zgłoszeni przez swoich bliskich w tajemnicy. O wymarzonym remoncie dowiedzą się dopiero na początku odcinka! Kwestionariusz na stronie TVN.pl w zakładce castingi.

 • Będzie piąta edycja „Ślubu od pierwszego wejrzenia” w TVN7

Na razie nie jest znana dokładna data startu show. Magdalena Chorzewska, Piotr Mosak oraz profesor Bogusław Pawłowski po raz kolejny na podstawie testów i rozmów wybiorą spośród singli trzy pary, które ich zdaniem najlepiej do siebie pasują. Widzowie będą śledzić losy uczestników, ich małżeństw i będą mieć szansę przekonać się, jak potoczyły się losy par po programie.

 • ,,Top Model” 9

To już pewne, ze na antenie TVN kandydaci i kandydatki na profesjonalnych modeli i modelki będą poddawani ocenom jury w składzie: Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Marcin Tyszka, Dawid Woliński i Michał Piróg. Swoje zgłoszenia w formie wideo i zdjęć za pośrednictwem strony tvn.pl mogą wysyłać osoby od 18. roku życia (od 16. roku życia za zgodą opiekuna prawnego), jeśli mają minimum 160 cm wzrostu. Casting trwa do 7 czerwca 2020 roku.

 • ,,Masterchef 9″

Wszyscy chętni do udziału w “MasterChefie” mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej masterchef.tvn.pl. O udział w show może starać się każdy, kto ukończył 18 lat i gotuje amatorsko. Tym razem również widzowie będą mieli wpływ na wybór uczestników. Przez najbliższe trzy tygodnie, od poniedziałku do piątku na stronie www.masterchef.tvn.pl zamieszczane będą nagrania z rozmów castingowych. Osoba, której film w danym tygodniu otrzyma najwięcej głosów, wygra udział w programie. Głosowanie będzie odbywało się jedynie w weekendy. Po jego zakończeniu, przez kolejny tydzień publikowane będą nowe nagrania. Tym samym wybranych zostanie trzech uczestników nadchodzącej edycji „MasterChefa”. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc znajdą się na liście rezerwowej.

W jesiennym paśmie na tę chwilę już wiadomo, ze zabraknie programu ,,Mam Talent”. Władze stacji podjęły decyzję o przesunięciu formatu na 2021 roku.

Małe anteny tematyczne:

 • ,,Cała prawda” na TVN Style

Dziennikarka naukowa Karolina Głowacka skupia się na obalaniu mitów zdrowotnych i żywieniowych. Teraz szuka kolejnych zainteresowanych, które opowiedzą jej o tym, jakie diety stosują, w co wierzą i postara się odpowiedzieć na pytania, które z tych rozwiązań są tak naprawdę skuteczne.

 • ,,Pary młode ponad miarę” Izabela Janachowska, eksperta od ślubów, po raz kolejny pomoże osobom, które czeka ich wielki dzień w tym, aby wyglądali zniewalająco
 • ,,Domorośli mechanicy”, ,,Zakup kontrolowany” na TVN Turbo 

Pierwszy z programów będzie skierowany do osób, które chcą podzielić się efektami swojej pracy z warsztatu w czasie pandemii. Powinni oni nagrać krótki filmik i pokazać, jak naprawiają samochód, motocykl czy motorower i przesłać zgłoszenie za pośrednictwem formularza. W drugim formacie uczestnik będzie mieć możliwość spotkania z Adamem Kornackim, przetestowania czterech samochodów jednego dnia i skorzystania z porad ekspertów od mechaniki. Pomogą w negocjacji ceny pojazdu i doradzą, jaki pojazd będzie najlepszym wyborem.

POLSAT czy TVP? ,,You can dance” dla dzieci ? 

Jak wynika z informacji zamieszczonych na portalu wirtualnemedia.pl firma Endemol Shine Polska pracuje nad reality-show „So you think you can dance. The next generation”, którego uczestnikami są dzieci. Właśnie wystartowały castingi, trwają również rozmowy z nadawcami telewizyjnymi. Emisją projektu nie jest zainteresowany TVN, który w latach 2007-2016 nadawał „You can dance. Po prostu tańcz!”. W castingu mogą brać udział uzdolnione tanecznie dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Aby zgłosić się do projektu, należy wysłać swoje zgłoszenie na stronie www.endemolshine.pl. (do udziału w programie potrzebna będzie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego).

POLSAT

 • ,,Maria Matejko” 

Telewizja Polsat pracuje nad nowym serialem pod roboczym tytułem „Maria Matejko”, który trafi do ramówki jesienią lub wiosną przyszłego roku. Okres zdjęciowy zaplanowany jest na pierwszą połowę czerwca, główną rolę w produkcji zagra Paulina Chruściel.

 • Nie zobaczymy już ,,Zawsze Warto”

Telewizja Polsat podjęła decyzję o wstrzymaniu nagrań trzeciego sezonu serialu ,,Zawsze Warto”. Jak mówi Nina Tereniew- dyrektor programowa Telewizji Polsat oraz członek zarządu Polsatu serial ten jest pięknie nagrany, ale przy obecnej sytuacji jaka panuje (pandemii) nie widzi go w kolejnych ramówkach.

 • ,,Nasz Nowy Dom”

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ,,Nasz Nowy Dom” najprawdopodobniej pojawi się w jesiennej ramówce telewizji.

 • ,,Przyjaciółki

Serial zakończył się na 15 sezonie. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do nowego sezonu, ale wszystko na to wskazuje, że ,,Przyjaciółki” zobaczymy znów jesienią na ekranach telewizyjnych.

Telewizja Polska 

 • Rodzina ,,The Voice”

Ruszyły internetowe casting do trzech edycji programów „The Voice”. Jedenasty sezon „The Voice of Poland” najprawdopodobniej zostanie pokazany jesienią br. Tuż po zakończeniu tego programu widzowie stacji zobaczą „The Voice Senior 2”, a w styczniu i lutym będzie można oglądać „The Voice Kids 4”.

 • Moja klasa – Back to School” w TVP2

Od 11 maja TVP2 emituje program – „Moja klasa – Back to School”. Prowadzącym jest Maciej Kurzajewski. Uczestnicy odpowiadają na pytania z zakresu wiedzy ze szkoły podstawowej i czterech klas Liceum Ogólnokształcącego.

 • „Va Banque”Reaktywowany teleturniej „Va Banque” prowadzony przez Przemysława Babiarza, nadawany od stycznia do kwietnia 2020 roku ma wrócić do Telewizji Polskiej jesienią
 • Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Warszawie. 

29 listopada, zorganizuje go Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. Hasłem tegorocznej edycji imprezy jest „Move The World – Rusz Światem”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *