Rap który ratuje życie

W akcję „Beef z koronawirusem #hot16challenge” włączyli się artyści i politycy z całej Polski. Nagrywają oni krótkie utwory hip hopowe, a następnie wspierają i promują zbiórkę pieniędzy na walkę z COVID-19. Organizatorem zbiórki jest fundacja Siepomaga.pl.

„Beef z koronawirusem #hot16challenge” to akcja charytatywna, która zbiera fundusze dla lekarzy pracujących podczas kwarantanny. Celem organizatora zbiórki było zebranie miliona złotych. Jak pisze sam organizator:

Tak czy inaczej byłoby super obserwować, jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem”! 🙂

Jak się okazuje, nie możemy już napisać, że zebrał milion, ponieważ akcja zyskała tak dużą popularność, że zebrane fundusze wynoszą obecnie ponad półtora miliona.

Do akcji włączyło się bardzo wielu polityków w tym prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Fragment jego utworu „Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” jest licznie cytowany w internecie i wzbudził spore emocje. Według Jana Hartmana jest to cytat z Talmudu nawiązujący do walki z Szatanem. Część internautów oraz inni uczestnicy „#hot16challenge” prześmiewczo traktują tę sytuację, mówiąc: „Prezydent wziął udział w akcji i nominował do niej premiera, która ma na celu zbierać fundusze dla niedofinansowanej odpowiednio przez rząd służby zdrowia”.
Nagranie Andrzeja Dudy.

Również utwór Janusza Korwin-Mikke wzbudził nie małe kontrowersje. Złożono zawiadomienie do prokuratury w odniesieniu do jego treści, która w otwarty sposób używa wulgaryzmów w odniesieniu do osób o poglądach socjalistycznych i demokratycznych:
Po wsadzeniu już za kraty
Ostatniego demokraty
Socjalistów poszatkuję
Bo to są zwyczajne szmaty
Nagranie Janusza Korwin-Mikke
Sam Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że: „Nie mam nic przeciwko temu, żeby posiedzieć trochę na koszt podatnika. Więzienia są teraz dużo lepsze, niż za komuny, a że trochę schudnę przy okazji, to jest duży plus”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *