Profesor UMCS, dr hab. Antoni Krawczyk zmarł 17 maja w wieku 78 lat. Pochodził ze Starej Wsi. Studia ukończył na Wydziale Humanistycznym. Następnie w 1973 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych, a w 1995 r.  stopień doktora habilitowanego. Pełnił także ważne funkcje jako Kierownik Zakładu Podstaw Kultury i Naukoznawstwa oraz związany był z Kolegium Licencjackim w Radomiu, gdzie pełnił funkcję koordynatora kierunków bibliotekoznawstwo oraz informacja naukowo-techniczna.

Z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej był związany od 1965 do 2017 roku. Angażował się w organizację wielu konferencji i spotkań. Jego dorobek naukowy liczy wiele publikacji.

Wartym podkreślenia jest fakt, że został odznaczony Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro, tj. 22 maja 2020 r. o godz. 14.00 na Cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka.