Nie letnia, a jesienna! Nadchodzi Noc Kultury 2020

Wszystkie atrakcje na świeżym powietrzu, dostępne dla zwiedzających całodobowo – tak zapowiada się tegoroczna edycja festiwalu Noc Kultury 2020. I choć pandemia koronawirusa wpłynęła na zmianę terminu i kształtu wydarzenia to przyszli widzowie nie będą mogli narzekać na nudę. Warto jednak wcześniej sprawdzić program wydarzenia, ponieważ w tym roku organizatorzy nie przewidują utworzenia punktów informacyjnych czy drukowanych afiszy.


Noc Kultury to jedno ze słynniejszych lubelskich festiwali, które cieszy się popularnością nie tylko wśród rodowitych mieszkańców, ale i przyjezdnych studentów. Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie w noce między 9-11 października, w godzinach 19:00-2:00, na Starym Mieście oraz Śródmieściu. Motywem przewodnim będzie Miastoczułość.

Zapraszamy do serdecznego spojrzenia na miasto, do odkrywania jego niedoskonałego piękna, niepozbawionego rys i zmarszczek. W tę jedną noc Lublin zmienia swoje oblicze nie do poznania, ale nie udaje podlotka. Jest dojrzały, piękny, mądry i ma wiele do powiedzenia.
Czuła jest noc pisał poeta, Noc Kultury będzie doskonałą okazją by spotkać się w mieście mile widzianym. W nocy 6/7 czerwca będziemy patrzeć na miasto z czułością
– czytamy na stronie organizatora.


Program wydarzenia

W programie Nocy Kultury 2020 znajdziemy 1 muzyczny spacer, 17 sztuk wizualnych oraz 3 inne wydarzenia. Odbywać się one będą głównie przy ul. Ku Farze, Radziwiłłowskiej, Jezuickiej 16, Grodzkiej 7, Bramie Rybnej, Placu Litewskim (Fasada Pałacu Czartoryskich), Szambelańskiej, Placu Łokietka, Bernardyńskiej 15 (Perła-Browary Lubelskie S.A.), Archidiakońskiej oraz Zaułku Hartwigów.


Sztuka dla każdego!

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Warto jest jednak wcześniej zapoznać się z nocnymi pokazami, ponieważ ze względów bezpieczeństwa, organizatorzy zrezygnowali z punktów informacyjnych oraz drukowanych programów. Powrót z nocnych spotkań z kulturą wesprze Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, który zwiększy liczbę kursów nocnych linii oraz zapewni bezpłatny przejazd nocnymi autobusami.


Program Nocy Kultury 2020 – Miastoczułość, dostępny jest na stronie www.nockultury.pl/program/.
Wydarzenie na Facebooku – www.facebook.com/events/945167879182489/

Fot. Noc Kultury/wydarzenie na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *