Zawodniczki AZS UMCS Lublin w finale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej!

żródło: Zuzanna Urbańska

Za nami kolejny weekend pełen siatkarskich emocji. Dwie zawodniczki drużyny AZS UMCS Lublin wywalczyły sobie wejście do finału w Akademickich Mistrzostwach Polski.

W piątek i sobotę na boiskach plażowych Politechniki Lubelskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego miał miejsce półfinał C AMP-ów siatkówki plażowej. O przejście do finału rywalizowało 37 par – 19 damskich i 18 męskich. W kategorii kobiet, UMCS reprezentowały Zuzanna Urbańska i Paulina Kłuś, siatkarki AZS UMCS Lublin.

-Poziom gry wszystkich zawodniczek był naprawdę bardzo wysoki. Ale razem z Pauliną, dałyśmy z siebie wszystko i jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się przejść dalej – mówi Zuzanna Urbańska.

Siatkarki nie tylko przeszyły do finału, ale również zajęły trzecie miejsce w półfinale.

Nie jest to pierwsze osiągnięcie w wykonaniu zawodniczek AZS-u. Zuzanna i Paulina podczas sezonu plażowego wygrały nie jeden turniej. W środę zwyciężyły w II Grand Prix Lubelszczyzny w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, a w sobotę również zajęły pierwsze miejsce w Lubelskim Piachu Beach Volleyball 2020 #3.

Finał AMP-ów odbędzie się 10-13.09.2020r. w Gdyni. Życzymy powodzenia!