Bakcynalia 2020: muzyczne wędrówki z Festiwalem Piosenki Studenckiej i Turystycznej

źródło: cultureagora.com

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcnalia” w tym roku będzie miał już swoją 34 edycję! Niestety, ze względu na panującą w naszym kraju pandemię, wydarzenie odbędzie się w formie online.

Od 6 do 7 listopada (tj. piątek i sobota) będzie można oglądnąć transmisję, która zostanie udostępniona poprzez profil ACK UMCS Chatka Żaka na Facebooku. Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 19.00 – wystąpią wtedy dwa zespoły: „Grzane Wino”, który jest laureatem bakcynaliowego konkursu z 2019 roku oraz „Pod Strzechą”. W drugim dniu odbędzie się natomiast Koncert Finałowy, podczas którego usłyszymy Piotra Bakala, zespół „U Studni”, czy zespół „SETA” – legendę piosenki turystycznej.

Na oficjalnej stronie internetowej festiwalu (http://www.bakcynalia.art.pl/) dostępne są informacje o każdym z artystów, a dodatkowo zamieszczone są fragmenty ich utworów, dlatego można bliżej poznać twórców jeszcze przed wydarzeniem.