Agata Christie – królowa kryminałów

Jesień to idealna pora na sięgnięcie po książkę, zwłaszcza kryminał. Jedne z lepszych jakie czytałam to utwory Agaty Christie. Każda jej lektura to ciekawa i wciągająca fabuła, od której trudno się oderwać. Zaprezentuje wam kilka z nich.

Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Wydała ponad 90 powieści, które zostały przetłumaczone na 45 języków obcych. Jedną z najbardziej znanych, o której na pewno każdy słyszał, jest Morderstwo w Orient Express.

Noc w bibliotece

To jedna z moich ulubionych książek Christie, nie mogłam się od niej oderwać. Głównym wątkiem jest śledztwo w sprawie zabójstwa dziewczyny, która została znaleziona w bibliotece pułkownika Bantry’ego. Nikt z domowników w Gossington nie znał ofiary, a mimo to jej ciało znalazło się w ich domu. W trakcie sprawy okazuje się, że była to tancerka z pobliskiego hotelu. W rozstrzygnięciu zagadki pomaga panna Jane Marple, która przeprowadza własne śledztwo. Czy kobieta rozwikła tajemnice zbrodni? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Morderstwo w Boże Narodzenie

Tę książkę polecam nie tylko ze względu na świetną fabułę, ale przede wszystkim dla postaci. Każdy bohater jest inny, ma ciekawą historię, własne sekrety i dobry motyw na zabicie milionera Simeona Lee. Każdy z członków rodziny staje się podejrzany, co zaburza świąteczny spokój. Do akcji wkracza ceniony Herkules Poirot. Detektyw ujawni wiele tajemnic i rozwiążę zagadkę śmierci znienawidzonego seniora rodu.

Poirot prowadzi śledztwo

Cała książka składa się z 11 opowiadań. Jest to świetna opcja dla osób, które nie mają dużo czasu na czytanie całej powieści. Opowiadania są krótkie, co nie sprawia, że fabuła staje się mniej ciekawa. Każda historia dotyczy innego śledztwa, elementem wspólnym jest główny bohater, czyli detektyw Herkules Poirot. Zapobiega porwaniu premiera, odnajduje bankowe obligacje, wyjaśnia sprawę skradzionego brylantu i wiele innych. Każdy czytelnik znajdzie jakąś ekscytującą zagadkę, która przypadnie mu do gustu.

Agata Christie mimo iż napisała tak wiele książek, w każdej zaskakuje. Wszystkie historie są intrygujące, z dreszczykiem emocji. Wybierając powieści tej autorki, nigdy się nie zawiodłam. Polecam, nie tylko tytuły wyżej wymienione, ale i resztę kryminałów Christie.

Korekta: Gabriela Kusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *