Czy UMCS jest dumny ze ,,swojego” wiceministra finansów?

Piotr Patkowski, obecny wiceminister finansów, Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, to obecnie jeden z najbardziej znanych absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 29-letni polityk stał się bardziej rozpoznawalny dzięki odważnym słowom, wypowiadanym odnośnie polskiej gospodarki w dobie kryzysu.

UMCS to uczelnia, która daje możliwości rozwoju swoim studentom, zdobycia przez nich niezbędnej wiedzy, która pozwoli na osiągnięcie życiowych celów. Taką wiedzę lubelski uniwersytet przekazał Piotrowi Patkowskiemu, który w ciągu ostatniego miesiąca stał się bardzo rozpoznawalnym politykiem. Kim jest? 

Piotr Patkowski urodził się w Lipsku, w województwie mazowieckim, skończył III Liceum Ogólnokształcące w Radomiu, a następnie studiował z powodzeniem prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest także założycielem lubelskiego oddziału stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Piotr Patkowski jest jednym z najmłodszych członków rządu Zjednoczonej Prawicy. 

Są branże, które szczególnie odczują skutki koronawirusa. To im dedykujemy działania zaproponowane przez premiera. Wśród rozwiązań jest też możliwość przebranżowienia. Chodzi o to, żeby nowa forma działalności gospodarczej, którą podejmą, dawała możliwość rozwoju i zarabiania – powiedział Patkowski na antenie TVP Info kilka dni temu. To właśnie propozycja przebranżowienia wywołała ogromną burzę w mediach i została odebrana jako brak dostatecznej wiedzy ekonomicznej. Szczególnie źle odebrany pomysł zmiany zawodu został odebrany przez przedsiębiorców wspieranych przez Konfederację.  

Piotr Patkowski jest również autorem teorii, dotyczącej wymarzonej pensji Polaków. Wiceminister finansów stwierdził, że zarobek w postaci 4 tysięcy złotych brutto to spełnienie marzeń Polaków.  

Jesienny lockdown pozbawił wielu tysięcy Polaków pracy, a zamknięte placówki kultury, baseny i siłownie nie pozwalają na rozwijanie przez obywateli Rzeczypospolitej swoich pasji. Według Piotra Patkowskiego jest to doskonała okazja na bogacenie się, ponieważ jest mniej możliwości na wydawanie pieniędzy. 

Kontrowersyjne wypowiedzi wiceministra finansów spotkały się z różnymi skrajnymi reakcjami. Wydaje się, że polityk XXI wieku zdobywa rozgłos nie przez to, co osiągnął dla dobra społeczeństwa, ale przez to, co powiedział w mediach.  Wydaje się, że to dopiero początek politycznej ,,ścieżki na szczyt” Piotra Patkowskiego i w przyszłości cała Polska dowie się, na co stać młodego polityka. 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej ,,wyprodukował” Polsce kolejną barwną postać sceny politycznej, która wyróżnia się nie tylko wiekiem. Odpowiadając na postawione w tytule pytanie, trzeba się zastanowić, czy sława, jaką zdobył Piotr Patkowski, wpływa na pozytywny wizerunek lubelskiej uczelni. 

Korekta: Dawid Kobylański

foto: https://www.gov.pl/web/finanse/piotr-patkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *