Ekspresja. Ruch. Emocje – 24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

źródło: Centrum Kultury w Lublinie/Facebook

W dniach 7-15 listopada w Lublinie odbędzie się festiwal, który z pewnością zaciekawi nie tylko entuzjastów teatru, ale również tych, których pasją jest taniec. Ze względu na pandemię wszystkie zaplanowane przez organizatorów wydarzenia będą miały formę online.

Podczas 24 edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca zaprezentują się uznani polscy tancerze, a także zagraniczni artyści. Krajową scenę reprezentować będą m.in. Polski Teatr Tańca, czy duet Paweł Sakowicz i Karolina Kraczkowska. Natomiast wśród gości zza granicy organizatorzy szczególnie skupili się na tancerzach pochodzących z krajów Beneluxu, którzy również będą bohaterami filmów oraz rejestracji spektakli.

Na inauguracji festiwalu (7-8 listopad) odbędzie się transmisja premierowego wieczoru w wykonaniu Nederlands Dans Theater 2, która jest szczególnie niezwykła, ponieważ Centrum Kultury w Lublinie jest jedynym w Polsce partnerem instytucjonalnym NDT2. Z tego względu uczestnicy festiwalu będą mieli wyjątkową okazję, by jako jedyni obejrzeć to wydarzenie.

W planie Międzynarodowego Spotkania Teatrów Tańca były również liczne warsztaty z choreografami m.in. Jakubem Truszkowskim, jednak w obecnej sytuacji nie dojdą one do skutku. Niezależnie od nowych obostrzeń, ponieważ w formie zdalnej, odbędą się natomiast warsztaty krytyki tańca z Joostem Goutziersem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *