#Link do kultury

Wsparcie dla ludzi kultury popłynie od Miasta Lublin. Od poniedziałku (23 listopada) do końca miesiąca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu, w ramach którego można starać się o środki na realizację działań kulturalnych. 

Celem konkursu jest zapewnienie dostępu do oferty kulturalnej w okresie obowiązywania stanu epidemii. 
 

– Ograniczenia spowodowane epidemią Covid-19 uniemożliwiają twórcom kultury i sztuki swobodną działalność, a mieszkańcom Lublina odbierają możliwość uczestniczenia i korzystania z dóbr kultury. Stąd idea uruchomienia programu pomocowego dla osób związanych z kulturą realizowanego w formie konkursu. #Link do kultury kierujemy do twórców, którzy wykorzystując Internet, chcą przedstawić swoje działania mieszkańcom naszego miasta. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie. Czekamy na Wasze pomysły – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. 

Konkurs skierowany jest do artystów, twórców i animatorów kultury, którzy mogą przedstawić propozycję działań z zakresu kultury i sztuki, realizowanych za pośrednictwem narzędzi internetowych. Może być to między innymi: organizacja warsztatów, wykładów, spotkań autorskich, webinariów, audycji, prezentacja koncertów, spektakli, wystaw, autorskich filmów, publikacja tekstów literackich i innych form aktywności w sieci, zarówno w poprzez transmisję na żywo, jak i prezentację zarejestrowanego materiału. 

Działania przedstawione w ofercie konkursowej mają być zrealizowane w terminie od 7 do 21 grudnia 2020. Łączna wysokość środków finansowych przeznaczonych na wynagrodzenia z tytułu realizowanych działań w konkursie wynosi 50 tysięcy złotych, a maksymalna wysokość wynagrodzenia za realizację zgłoszonego pomysłu to 3 tysiące złotych (kwota wynagrodzenia brutto).
 

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać, pisząc na adres mailowy: wydarzenia.kultura@lublin.eu lub dzwoniąc na numer: 81 466 37 17 w dni robocze, w godzinach 7.30-15.30, od 24 do 30 listopada. 
 

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy wysyłać, korzystając z formularza zgłoszeniowego na adres mailowy wydarzenia.kultura@lublin.eu w terminie do 30 listopada 2020 r. do godziny 24.00. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz klauzulę RODO można pobrać ze strony: www.kultura.lublin.eu
 

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *