Narodowy Koncert Listopadowy

materiały prasowe Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Już 11 listopada po raz kolejny odbędzie się Narodowy Koncert Listopadowy. W tym roku widzowie wysłuchają utworów w wykonaniu Tomasz Franciszka Rittera. Ze względu na epidemię wydarzenie będzie miało formę online.


To już dwunasta edycja tego koncertu. –To tradycja, z której, mimo stanu epidemii, nie chcemy rezygnować. Podczas tych wyjątkowych koncertów, Lublin gościł najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku widzowie będą mieli możliwość wysłuchać pianisty — Tomasza Franciszka Rittera. Artysta ma na swoim koncie liczne nagrody. Zwyciężył w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych. Ponadto jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów muzycznych.

Nagranie zaprezentowane podczas koncertu będzie rejestracją recitalu fortepianowego z Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Hamburgu. Wybrzmią utwory Fryderyka Chopina, Karola Kurpińskiego i Michała Ogińskiego.

Dwunasta edycja wydarzenia zostanie wyemitowana 11 listopada o godz. 19.15 na kanale YouTube Lublin – Miasto Inspiracji oraz na profilu Facebook Lublin – Miasto Kultury i będzie tłumaczona na Polski Język Migowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *