https://www.splatfilmfest.com/

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów horrorów, fantastyki oraz mrocznych produkcji! W tym roku rusza już szósta edycja International Fantastic Film Festival, a wydarzenie potrwa od 1 do 14 grudnia. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną event będzie realizowany w formie online.

Splat!FilmFest to międzynarodowy festiwal nowego kina grozy, kina gatunkowego oraz fantastyki. Od 2015 gości w Lublinie, a dwa lata temu zawitał również do Warszawy. Podczas wydarzenia prezentowane są produkcje budzące wiele emocji, przepełnione krwią i szaleństwem. To propozycja dla osób, którym brakuje trochę adrenaliny w życiu. Sami często wybieramy horrory i thrillery, ponieważ chcemy nieco poobcować z uczuciem strachu oraz lęku. Event gwarantuje niebywałe przeżycia oraz dobrą rozrywkę, której nie można przegapić. Impreza ta daje okazję do zobaczenia dzieł, które były wyświetlane na różnych światowych festiwalach — w Cannes, Sundance, Sitges i w wielu innych. Organizatorami tego wydarzenia są Nowa Aleksandria oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

Miłym aspektem jest również to, że widzowie są także zaangażowani i mają osobisty wkład w to całe widowisko. Podczas festiwalu to właśnie oni przyznają Nagrody Publiczności w kilku kategoriach: 

  • Najlepszy film 
  • Najlepsza reżyseria 
  • Najlepszy scenariusz 
  • Najstraszniejszy film 
  • Najbardziej szokujący film 
  • Najlepsze efekty specjalne 
  • Najlepszy film krótkometrażowy 

Głosowanie ma potrwać od 1 do 11 grudnia 2020 roku za pośrednictwem internetu. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się wkrótce na stronie wydarzenia, a już teraz możemy dokładniej przyjrzeć się programowi festiwalu —
https://www.splatfilmfest.com/index.php/krotkometrazowe-2020/

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *