XXX Mikołajki folkowe. To już 30 lat polskiego folku!

Przed nami jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule online.  

W tym roku Mikołajki Folkowe obchodzą okrągły 30. jubileusz. Na festiwalu prezentowane będą najciekawsze zjawiska nurtu folkowego w kraju. W dniach 10-13 grudnia na scenie Chatki Żaka wystąpią między innymi KOSY – laureatki ubiegłorocznej Sceny Otwartej, a także Karolina Cicha i Spółka oraz BUM BUM ORKeSTAR.  

Folkowe Mikołajki to polski festiwal muzyki folkowej odbywający się nieprzerwalnie od 1991 roku. Corocznym organizatorem jest środowisko Orkiestry Św. Mikołaja – zespołu filmowego działającego przy Chatce Żaka UMCS w Lublinie. Wiodącym tematem festiwali jest muzyka inspirowana tradycyjnymi dźwiękami. 

Od lat w ramach festiwalu odbywa się konferencja naukowa „Folk, Folklor, folkloryzm” organizowana przy współpracy z Wydziałem Humanistycznym UMCS. W tym roku po raz pierwszy potrwa dwa dni. Wydarzenie odbędzie się w całości on-line w formule streamingowej na Facebooku. Po uroczystym otwarciu odbędzie się panel dyskusyjnym, na którym głos zabiorą m.in. prof. dr hab. Jerzy Bartmiński, prof. dr hab. Jan Adamowski z UMCS w Lublinie. 

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie Folkowych Mikołajek na Facebooku. 

Foto: facebook.com/mikolajkifolkowe

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *