331 dni bez zwycięstwa. – Fatalna seria Schalke 04

Schalke, 2013 - Fot. Wikipedia Commons

W niedzielę drużyna Manuela Bauma zaliczyła 27. mecz z rzędu bez wygranej. Ekipa z Gelsenkirchen jest coraz bliżej wyrównania niechlubnego rekordu ligi z sezonu 1965/66. W tamtym czasie zespół Tasmania Berlin nie wygrał przez 31 spotkań z rzędu.

W niedzielnym meczu wyjazdowym z Augsburgiem kibice Schalke upatrywali szansy na przełamanie fatalnej serii. Spotkanie ligowe przebiegało wyrównanie, ale to gospodarze za sprawą samobójczego trafienia Suata Serdara objęli prowadzenie w pierwszej połowie. Do gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i piłkarze z Gelsenkirchen schodzili do szatni w ponurych nastrojach.

Druga połowa dała kibicom ekipy z Veltins-Areny nadzieję na odwrócenie losów meczu. W 52. drugiej minucie Benito Raman doprowadził do wyrównania wyniku. Już minutę później napastnik Augsburga Florian Niederlechner zobaczył drugą żółtą kartkę i osłabił swoją drużynę, schodząc z boiska. Grający w dziesięciu Augsburg stracił bramkę w 61 minucie za sprawą trafienia Boujellaba. Kiedy kibice gości mieli zacząć cieszyć się ze zwycięstwa, niespodziewanie w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali wyrównać po strzale Marco Richtera. Schalke pomimo sprzyjających okoliczności nie zdołało pokonać gospodarzy i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Drużyna z Gelsenkirchen jest w dramatycznej sytuacji, po 11 kolejkach Bundesligi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mając zaledwie 4 punkty. Regres niegdyś topowego ligowca jest w niemieckich mediach sportowych gorącym tematem. Eksperci piłkarscy twierdzą, że ekipa z Zagłębia Ruhry jest głównym kandydatem do spadku z Bundesligi.

Najbliższą okazją na przełamanie wstydliwej serii Schalke będzie miało już w nadchodzący piątek o godzinie 18:30. Na swoim stadionie będą gościć drużynę z Freiburga, która w tym momencie zajmuje 14 lokatę w tabeli ligi niemieckiej.

KOREKTA: Anna Marek