„COLORS” – w palecie muzycznych barw

fot. https://www.facebook.com/colorsxstudios

COLORSxSTUDIO, czyli projekt muzyczny, który w serwisie YouTube ma już 5 milionów subskrypcjiSwoją popularność zawdzięcza minimalistycznej formie pokazów i zapewnieniu przestrzeni występującym muzykom. Oprócz niszowy artystów na scenie nie zabrakło także znanych postaci takich, jak Billie EilishMasego czy Alicij Keys.

Projekt powstał w 2016 roku w Berlinie, dzięki współpracy Philippa Starcke’a i Felixa Glasmeyera. Motto akcji brzmi: all colors, no genres i to ono stanowi istotę całego przedsięwzięcia. To właśnie różnorodność sprawia, że nie da się go jednoznacznie określić i zamknąć w konkretnej ramce. Pozostawienie otwartej sceny artystom z całego świata zachęca do odkrywania nowych brzmień, niekoniecznie wpisujących się w nasze gusta muzyczne. Sami organizatorzy podkreślają, że najważniejszymi wartościami, którymi się kierują, są otwartość, akceptacja i empatia. Mają także nadzieję, że przyświecają one całej społeczności związanej z projektem: współpracownikom, artystom, jak również i widzom. 

Wyjątkowość tego projektu polega na pokazaniu oryginalnych i kreatywnych ludzi w jak najbardziej skoncentrowanej, nasyconej przestrzeni. Dzięki minimalizmowi i pewnej czystości otaczającej muzyków można w stu procentach skupić się na ich emocjach, wrażliwości i tworzonych przez nich dźwiękach. Ta przejrzysta i prosta scena zapewnia twórcom skupienie się na swojej muzyce a widzom odskocznię od przeładowanych obrazami teledysków czy wydarzeń muzycznych.  

„COLORS” stało się idealnym miejscem, dzięki któremu niszowi muzycy mają okazję na zaistnienie i przebicie się przez mainstream. „Dla wschodzących artystów jest to najważniejsza platforma” powiedziała Mahalia, jedna z uczestniczek projektu. To niejedyna osoba, która doceniła możliwości projektu. Doskonałym tego przykładem jest amerykański raper, znany pod pseudonimem „ Godlink”. Wspomina on, że po występie na scenie w Berlinie stał się rozpoznawalny, a zaledwie rok później został nominowany do nagrody Grammy. Podobnie było również z Billie Eilish, która pierwszy raz pojawiła się w projekcie z utworem „Watch”. Podczas jej kolejnego występu na kanale „COLORS” była już popularną artystką.  

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *