Historie utkane z okrucieństwa – podcasty kryminalne

pinterest.com

Jeśli lubicie zagadki kryminalne, ale nie macie czasu, aby usiąść i poczytać o pewnych sprawach, czy też obejrzeć serial, bądź długi film na podstawie prawdziwych, mrożących krew w żyłach historii, to uważam, że świetną alternatywą do tego będą podcasty! Poznajcie nasze propozycje!

Karolina Anna – Zagadki Kryminalne 

To właśnie od tego kanału rozpoczęłam swoją przygodę z tego typu podcastami. Co ciekawe, w zasadzie twórczyni z początku dodawała filmiki makijażowe, dopiero później powoli wchodząc w świat zagadek! Każdy film Karoliny jest niezwykle dopracowany, widać, ile wkłada w przygotowania, sumiennie sprawdzając pojedynczą informację. Autorka prezentuje przeróżne teorie, także spiskowe, zapraszając słuchaczy i widzów do wspólnej dyskusji. Często też przedstawia te niewyjaśnione zagadki, które wyjątkowo interesują i pobudzają wyobraźnie odbiorców. Odcinki w formie podcastu możecie znaleźć na Spotify, Anchor, Apple Podcast, Google Podcast oraz obejrzeć materiały na YouTube!   

Justyna Mazur – Piąte: nie zabijaj 

W przeciwieństwie do poprzedniej propozycji, na kanale Justyny można już posłuchać jedynie o polskich sprawach. Dodatkowo autorka prowadzi też podcasty o tematyce codziennej, o różnych problemach życiowych, więc jeśli macie ochotę, to zajrzyjcie również i tam! Osobiście uważam, że Justyna ma idealny głos do opowiadania o takich sprawach, przez opanowanie, ale także poprawną polszczyznę. Każdy odcinek ma niesamowity klimat i intryguje, pomimo brutalności przedstawianych historii. Serię tę można posłuchać na Spotify i także na YouTube, gdzie dodatkowo można obejrzeć intro, świetnie wpasowujące się w tematykę kanału. 

Kryminatorium 

Już na samym początku tygodnia słuchacze dostają świeżą dawkę emocji, ponieważ odcinki wychodzą w każdy poniedziałek! Zbrodnie z Archiwum X, zabójcy z Polski, ale również i z całego świata oraz przedziwne zaginięcia. Autor przedstawia sylwetki seryjnych morderców i mroczne historie, kryjące się za każdą postacią. Marcin w niesamowity sposób opowiada o wszystkich sprawach, z pełną oprawą tak, że słuchacz naprawdę potrafi wczuć się w każdą opowieść. Podcasty znajdziecie również na – Spotify, Apple Podcast, Google Podcasts, Pocket Casts oraz oczywiście na YouTube. 

Szept(H)anki 

Przechodząc do kolejnej propozycji, autorka, jak sama mówi, zaprasza słuchaczy do wspólnej podróży wśród nigdy nierozwiązanych zagadek kryminalnych, budzących strach wydarzeń oraz mrocznych sekretów, które skrywa każdy człowiek. Kolejne historie można poznawać w każdy piątek, bo wtedy właśnie pojawiają się nowe odcinki. Hania przedstawia zaskakujące historie, przy których w głowach ludzi roi się od wielu scenariuszy oraz pytań. Co ciekawe, autorka czasami w materiały wplata wątki paranormalne, więc fanów takich klimatów jak najbardziej zapraszam do zapoznania się ze słuchowiskiem Szept(H)anki na Spotify i YouTube! 

Mafijne historie/ Mafia PL 

Podcast Filipa Czerwińskiego, współautora książki „Pershing. Król życia”, porusza tematy o przestępczości zorganizowanej w Polsce, jak i na całym świecie. Twórca skupia się na przeróżnych grupach oraz sylwetkach ich przywódców. Dodatkowo dostarcza świeżych informacji na temat najnowszych działalności tych grup. Jeśli interesujecie się takimi historiami, to warto zajrzeć na Spotify, Apple Podcast bądź Google Podcast i poszerzyć swój stan wiedzy! 

Oczywiście w Internecie można znaleźć wielu autorów, którzy tworzą słuchowiska o podobnej tematyce i jak najbardziej zachęcam do poszukiwań! Mam także nadzieję, że któraś z naszych propozycji szczerze przypadnie wam do gustu. Podcasty to genialny pomysł i nie mówię już tylko o tych o tematyce kryminalnej. Dzięki nim nie marnujemy wolnego czasu, bo na przykład zawsze podczas jazdy autobusem możemy włączyć i posłuchać czegoś interesującego. Dodatkowo dostarczają nam masę informacji i warto zaznaczyć, że wiele słuchowisk jest dostępnych zupełnie za darmo! 

Korekta: Gabriela Kusz 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *