Kibice muszą obejść się smakiem – przełożono Halowe Mistrzostwa Świata

Fot. Pixabay

Chiński Nankin miał być gospodarzem HMŚ w lekkoatletyce w dniach 13-15 marca 2020 r. Zaplanowana impreza jednak się nie odbyła. 

Świat rozpoczął zmagania, które niekoniecznie dotyczyły sportowej rywalizacji. Z uwagi na pandemię, światowa federacja lekkoatletyczna zdecydowała, że najbezpieczniejszą decyzją jest przesunięcie Halowych Mistrzostw Świata o okrągłe dwanaście miesięcy. Nowym terminem miał być 19-21 marca 2021 r. Jak się jednak zdążyliśmy dowiedzieć i ta data jest już nieaktualna. Władze World Athletics i Polski Związek Lekkiej Atletyki w czwartek oficjalnie poinformowały o przełożeniu zawodów.

„Z żalem uzgodniliśmy z organizatorami HMŚ w Nankinie przełożenie zawodów na marzec 2023 r. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, nadal istnieje znaczna niepewność co do tego, jak będzie wyglądać pandemia COVID-19 na początku 2021 r.” – czytamy w oświadczeniu światowej federacji. 

Zmiana harmonogramu na szczęście nie dotyczy Halowych Mistrzostw Europy, które odbędą w dniach 4-7 marca 2021 r. w Toruniu (na ten temat na naszej stronie pojawił się osobny artykuł, na który serdecznie zapraszamy). Kolejne imprezy zaplanowane są na rok 2022 r. (Belgrad), rok później najlepszych sportowców świata powita chiński Nankin, a następnie – tego samego roku turecki Stambuł, gdzie lekkoatleci będą walczyć o medale Halowych Mistrzostw Europy. 

Głęboko wierzymy, że obejście się smakiem rywalizacji i sportowego kibicowania to jednorazowy incydent i inne imprezy „królowej sportu”, lekkoatletyki odbędą się według zaplanowanego harmonogramu. Wszystko zależy od sytuacji związanej z pandemią COVID-19 i tego jak odniosą się do niej władze. Jedno jest pewne, jakiekolwiek zagrożenie i możliwość ewentualnego zarażenia się zawodników to główny czynnik warunkujący przełożenie zawodów. Jak wiemy zdrowie jest najważniejsze, więc jesteśmy w stanie zaczekać na w pełni bezpieczną, sportową rywalizację. 

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *