Łomża VIVE Kielce zwycięska w ,,Świętej Wojnie”

Niesamowity pokaz siły zafundowali szczypiorniści Łomży VIVE Kielce, którzy rozbili na wyjeździe w Orlen Arenie miejscową Orlen Wisłę Płock 31:19. Było to 10. zwycięstwo Kielczan w tym sezonie PGNIG Superligi Mężczyzn, co sprawia, że są niepokonani na polskich parkietach.

Mecze pomiędzy obiema drużynami elektryzują fanów piłki ręcznej w całej Polsce od kilkunastu lat. I nic w tym dziwnego, że nazywane są ,,Świętymi Wojnami”. Drużyna z Kielc ma najwięcej złotych medali Mistrzostw Polski (17), natomiast drużyna z Płocka zaraz po Śląsku Wrocław wywalczyła najwięcej medali Mistrzostw Polski ogółem (31). W 64-letniej historii polskiej ligi piłki ręcznej obie drużyny spotykały się ze sobą w finale aż 17 razy. Warto też wspomnieć o tym, że nieprzerwanie od sezonu 2010/2011 obie drużyny konsekwentnie awansują do finałów rozgrywek. Czy w tym sezonie tradycji stanie się zadość?

O ile forma aktualnych Mistrzów Polski pozostaje bez zmian i jest wysoka, o tyle forma Wicemistrzów Polski zostawia wiele do życzenia. Idealnie to było widać podczas niedzielnego meczu. Kielczanie narzucili swój rytm gry od początku spotkania. Dobrze radzili sobie w atakach pozycyjnych, z czym Płocczanie mieli problem. Do 13. minuty VIVE prowadziło 7:3. Wisła próbowała odrabiać straty, lecz do przerwy przegrywali 12:14.

W drugiej połowie gospodarze nie mieli żadnych asów w rękawie, żeby odwrócić wynik spotkania. W bramce gości świetnie spisywał się niemiecki bramkarz Andreas Wolff, który skutecznie podciął skrzydła gospodarzom swoimi obronami. Niemoc Płocczan konsekwentnie wykorzystywali Kielczanie, którzy w drugiej połowie wygrali 17:7 i całe spotkanie 31:19.

ORLEN WISŁA PŁOCK – ŁOMŻA VIVE KIELCE 19:31 (12:14).

ORLEN WISŁA: Morawski, Stevanović – Dutra 6, Mindegia 2, Daszek 3, Komarzewski 4, Serdio 3, Mihić 1, Czapliński, Toto, Stenmalm, Terzić, Vejin. Trener: Sabate.

ŁOMŻA VIVE: Kornecki, Wolff – Karalek 5, Vujović 3, Tournat 1, Karačić 1, Moryto 3, D. Dujszebajew 3, A. Dujszebajew 3, Kulesz 1, Lijewski 2, Fernandez 4, Olejniczak 1, Sićko, Gębala 2, Gudjonsson 2. Trener: T. Dujszebajew.

Łomża VIVE Kielce prowadzi w tabeli PGNIG Superligi Mężczyzn, mając na koncie 30 punktów zdobytych w 10-ciu meczach. Orlen Wisła Płock w tabeli zajmuje 6. miejsce, mając na koncie 18 punktów zdobytych w 8 meczach.