Marcin Tybura znów zwycięski

Podczas gali UFC FIGHT NIGHT 183: THOMPSON vs. NEAL Marcin Tybura (21-6) pokonał Amerykanina Grega Hardy’ego (7-3-1) w drugiej rundzie przez TKOW 2020 roku Polak wygrał dotychczas wszystkie cztery walki. 

Na uskrzydlonego trzema poprzednimi zwycięstwami z Sergeyem Spivakiem, Maximem Grishinem oraz z Benem Rothwellem zawodnika z Uniejowa czekała trudniejsza przeprawa. Naprzeciwko stanął były gracz NFL Greg Hardy.

W pierwszej rundzie Polak był bardzo ruchliwy. Trafił Amerykanina kilkoma lowkickami, lecz nie zrobiły na Hardym większego wrażenia. Hardy zaczął trafiać lewymi i prawymi prostymi. Tybura zdecydowanie odczuł siłę ciosów przeciwnika i został trochę zamroczony. Próbował sprowadzić walkę do parteru, ale Greg Hardy skutecznie wybronił próbę obalenia. Amerykanin jeszcze trafił Polaka kilka mocnymi ciosami. Polak stracił trochę sił i gorzej wyglądał na tle przeciwnika. Tak zakończyła się pierwsza runda, która zdecydowanie poszła na korzyść Hardy’ego. 

W drugiej rundzie Polak znowu stał się aktywniejszy i wywierał presję na przeciwniku, który powoli tracił kondycję. Tybura trafił Hardy’ego kilkoma kombinacjami. Potem sprowadził walkę do parteru. Tam trafił Amerykanina łokciem, poważnie raniąc przeciwnika. Polak dokończył dzieło zniszczenia i w 4 minucie i 31 sekundzie wygrał walkę przez techniczny nokaut. 

Korekty dokonała Anna Marek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *