Jak uzyskać mLegitymację

UMCS

Przez pandemię Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie został tymczasowo zamknięty. Wiąże się to z utrudnieniami takimi jak ważność legitymacji. Na początku grudnia pojawiło się rozwiązanie – mLegitymacja. Chcesz się dowiedzieć jak ją zamówić? Poniżej przedstawiamy instrukcję.

Aby zamówić mLegitymację, potrzebne są dane takie jak PESEL, numer albumu studenta oraz aplikacja mObywatel. Aplikację mObywatel można pobrać w Google Play i App Store. 

mLegitymację można zamówić na dwa sposoby: 

1) przez aplikację mobilny USOS: w zakładce mLegitymacja wybieramy opcję zamów mLegitymację. Kiedy legitymacja będzie gotowa do obioru, dostaniemy powiadomienie z aplikacji mobilny USOS. W celu aktywacji trzeba zalogować się do aplikacji mObywatel, dodać dokument, który chcemy uzyskać, czyli w tym przypadku mLegitymację. Dalsza procedura polega na wprowadzeniu kodu QR (kopiujemy go z aplikacji mobilny USOS) oraz potwierdzeniu kodem aktywacyjnym (także z aplikacji mobilny USOS).  
 
Pod tym linkiem możecie zobaczyć, jak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=07Wfng7DDJ8 

2) przez stronę USOSweb 

Logujemy się na stronie USOSweb i przechodzimy do zakładki Dla studentów. Tam wybieramy zakładkę mLegitymacja i klikamy zamów. Dalsza procedura jest taka sama, jak w przypadku zamawiania mLegitymacji przez aplikację mobilny USOS

W celu okazania mLegitymacji otwieramy aplikację mObywatel i znajdujemy nasz wirtualny dokument. 

Korekta: Kacper Beda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *