Najpiękniejsze Polskie Kolędy Vol. 1. Pawbeats i Gonciarz z własną propozycją na święta

Dwa dni temu na platformie YouTube pojawił się cover We Wish You A Merry Christmas. W świątecznym okresie nie wywołałoby to żadnego zamieszania, gdyby nie fakt, że za nagranie nowszego wydania kolędy pt. Nie mówmy o strajku kobiet odpowiedzialni są Krzysztof Gonciarz i Pawbeats.  

Przez ostatnie miesiące Krzysztof Gonciarz, który jest znany głównie ze swojego kanału na YouTube, zaczął udzielać się społecznie. O akcji Stop Ciężarówkom było na tyle głośno, że napisał o tym m.in. Vogue, czy Newsweek. Swoje niezadowolenie wyrażał już wcześniej, również w swoich filmach, mimo to kolęda była sporym zaskoczeniem. Jego pierwszy utwór, a później, jak się okazało, płyta z Pawbeatsem wywołała ogromne poruszenie, przez co nazwisko Gonciarza ponownie zawitało na portalach społecznościowych.  

Pawbeats znany jest z eksperymentalnych posunięć. Na poprzednich płytach, gdzie za akompaniament odpowiedzialna była Pawbeats Orchestra, widnieje wiele nazwisk, zarówno znanych z polskiej sceny hip-hopowej, jak i popowej. Współpraca z youtuberem potwierdza to, że jeden z najbardziej znanych kompozytorów w Polsce nie posiada żadnych barier. W swoim filmie, dlaczego codziennie jem to samo Gonciarz wyznał, że album powstał z totalnego przypadku, podczas wymienienia wiadomości z Pawbeatsem: 

O co chodzi z tymi kolędami zapytacie. Ja nie wiem, to jest jakiś taki żart, który nam się z Pawciem wymknął spod kontroli. To dosłownie się narodziło na zasadzie: Ej, ale jaja, jakbyśmy zrobili płytę z kolędami. 

Oprócz zaskoczenia przy pojawieniu się samego krążka świątecznego, czekają nas również niespodzianki związane z wystąpieniami gościnnymi na płycie.  

źródło: koledy.rigcz.pl

W piosence Nie mówmy o strajku kobiet na feacie pojawiła się Reni Jusis. Jeśli można by było wierzyć poszlakom, w kolejnej propozycji od Gonciarza i Pawbeatsa możemy spodziewać się Dziarmy, która skomentowała wczorajszy post YouTubera na Instagramie. Przypadek? Warto wspomnieć, że przy produkcji muzycznej w Japonii, gdzie przebywa obecnie Krzysztof Gonciarz, pomaga Foux, producent odpowiedzialny za muzykę w utworze Bumerang z albumu Egzotyka autorstwa Quebonafide.  

Preorder Najpiękniejszych Polskich Kolęd Vol. 1 można zamawiać na stronie koledy.rigcz.co. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

Korekta: Kacper Beda

Fot. wyróżniające: koledy.rigcz.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *