Nie żyje aktorka Katarzyna Łaniewska

Nie żyje polska aktorka Katarzyna Łaniewska. Miała 87 lat. Zmarła 7 grudnia w swoim domu w Łodzi. Widzom znana była między innymi z serialu ,,Plebania”.

Łaniewska zmarła w domu rodzinnym. Kilka dni wcześniej przebywała w szpitalu. Przyczyna zgonu nie jest znana. O śmierci aktorki jako pierwsza poinformowała Anita Czerwińska, rzecznik PiS, na Twitterze. Informację potwierdził Związek Artystów Polskich.

Katarzyna Łaniewska zagrała kilkadziesiąt ról filmowych i teatralnych. Publiczności znana między innymi z seriali ,,Plebania” i ,,Czterdziestolatek”. Wystąpiła również w ,,Przedwiośniu” i ,,Przesłuchaniu”. Ostatni raz na dużym ekranie można było zobaczyć ją w 2019 roku w ,,Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3″. Współpracowała również z: Teatrem Narodowym, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Polskim, Teatrem Ateneum i Teatrem Ochota.

Aktorka na swoim koncie miała wiele nagród. Otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2006r., a rok później Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Niespełna dwa tygodnie temu artystka została laureatką dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt twórczości.

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *