Rak off! — tylko dobre ro(c)kowania

https://www.facebook.com/events/398509464669295/

Już 11 grudnia, bez wychodzenia z domubędzie można wziąć udział w charytatywnym koncercie, który zostanie zrealizowany w ramach kampanii #RakOff. Jak i komu pomaga fundacja Rak’n’Roll? Jakie polskie gwiazdy zaśpiewają w ten piątek?  

Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie, jak można przeczytać na ich stronie, chce zmieniać schematy myślenia o chorobach nowotworowych, działając i pomagając osobom zmagających się z rakiem. Organizacja stara się przełamać temat tabu, jakim jest podejście Polaków do tej choroby, okazując wsparcie, szerząc pomoc oraz zarażając dobrą energią najbardziej potrzebujących. Celem jest edukacja, świadome badania oraz leczenie, ale także wsparcie kobiet w trudnych chwilach i przypominanie im o ich sile i kobiecości, pomimo ciężkiego stanu. Fundacja podjęła się wielu projektów oraz uczestniczy w różnych programach. Remontują poczekalnie w przychodniach onkologicznych, organizują warsztaty pięknościowe i rękodzieła. Na pewno wiele osób słyszało również o programie „Daj Włos”, dzięki któremu pomagają kobietom w trakcie chemioterapii, ofiarowując im peruki. Więcej informacji na temat działań fundacji można uzyskać na stronie  https://www.raknroll.pl/  

Już w ten piątek o godzinie 19, odbędzie się koncert „z nutą Maanamu”. Maanam, był to polski zespół rockowy, którego wokalistka — Olga (Kora) Jackowska zmarła w 2018 roku, po zdiagnozowaniu właśnie raka jajnika. Wydarzenie ma być inspirowane jej historią oraz muzyką, która nadal jest żywa w sercach wielu ludzi. 

Na słuchaczy będą czekać nieprawdopodobne doznania brzmieniowe, a na ekranach będziemy mogli ujrzeć Mery Spolsky, Igora Herbuta, Mikromusic Acoustic Trio oraz Bovską. Artyści wykonają swoje największe hity oraz aranżacje dawnych utworów Kory. Całą imprezę natomiast ma poprowadzić Maciej Rock.  

Udział w koncercie jest bezpłatny, ale podczas transmisji będzie prowadzona zbiórka, po której zgromadzone środki zostaną przekazane na rzecz Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie! W trakcie wydarzenia zaplanowane są niespodzianki, które na pewno spodobają się każdemu miłośnikowi zespołu Maanam. 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/398509464669295/  

Link do zbiórki: https://www.facebook.com/donate/286388936096654/ 

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *