Sportowcy z UMCS Lublin zakwalifikowani do Narodowej Reprezentacji Akademickiej!

Narodowa Reprezentacja Akademicka - oficjalna grafika, 2021 r.

źródło: strona internetowa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawił się komunikat dotyczący realizacji drugiej edycji projektu Narodowa Reprezentacja Akademicka. W poniedziałek (28.12.2020) minister Przemysław Czarnek zatwierdził listę uczelni zakwalifikowanych do programu, na której znalazło się 38 szkół wyższych z całej Polski, w tym UMCS Lublin.

Do edycji realizowanej w 2021 r. zakwalifikowało się 31 uczelni publicznych oraz 7 uczelni niepublicznych. Szansę na równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej otrzymają m.in. sportowcy kształcący się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (7 studentów). Wśród lubelskich uczelni na liście znalazła się również Politechnika Lubelska (2 studentów). 

Według regulaminu opublikowanego na stronie ministerstwa o miejsce w programie mogą ubiegać się uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych, na których studiują zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci-sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące i studenci-sportowcy posiadający klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M). 

Pełna lista uczelni zakwalifikowanych do tegorocznej edycji projektu Narodowa Reprezentacja Akademicka, a także więcej informacji dotyczących realizowanych zajęć znajdują się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (https://www.gov.pl/web/nauka/narodowa-reprezentacja-akademicka—ii-edycja).

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *