Teqball – piłka nożna na nowo?

teqball - demonstracja

Fot. World Intellectual Property Organization/ Flickr, CC BY-NC-ND

Już 11 i 12 grudnia w Chełmie rozegrane zostaną zawody w Teqballu. Wydarzenie to, organizowane po raz pierwszy w Polsce Wschodniej, będzie kluczowym rozstrzygnięciem w kontekście powołań do reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa świata w 2021 roku. Jest to bowiem ostatnia runda eliminacyjna na teqballowy mundial.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 w hali MOSiR. W piątek odbędą się eliminacje, a w sobotę finały. Najpierw zorganizowane zostaną rozgrywki w singlu, później w mikście, a na koniec w deblu. Wydarzenie w Chełmie to czwarty, a zarazem ostatni turniej eliminacyjny do mistrzostw świata w 2021 roku. Po trzech rozegranych rundach największe szanse na reprezentowanie Polski w mikście mają Ewa Król i Patryk Kamiński. W deblu najlepszy jest Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk. Duszak obejmuje także prowadzenie w singlu.

Plakat promujący turniej Teqballu w Chełmie

Plakat promujący turniej w Chełmie/ źródło: Fanpage Miasto Chełm 

Teqball to dyscyplina sportu, która nie jest jeszcze spopularyzowana na szeroką skalę. Wymyślona została w 2012 roku na Węgrzech. Rozgrywki polegają na odbijaniu piłki nogami, ciałem lub głową, tak by trafiła ona w stół po stronie przeciwnika. Gracz może dotknąć piłki maksymalnie trzy razy przed oddaniem jej przeciwnikowi. Poszczególne elementy tej dyscypliny mogą więc kojarzyć się z piłką nożną i tenisem stołowym. Warto jednak podkreślić, że stół używany w Teqballu ma nietypowy, zakrzywiony kształt.

Źródło: polsatsport.pl, fanpage Miasto Chełm, teqball.com

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *