VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zablokowała Kuzbass Kemorowo

https://sport.interia.pl/siatkowka/news-lm-siatkarzy-verva-warszawa-orlen-paliwa-kuzbass-kemerowo-3-,nId,4933109

Drużyna ze stolicy Polski z powodzeniem zakończyła pierwszy turniej grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzów w belgijskim Roeselare. Podopieczni Andrei Anastasiego pokonali rosyjski Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:22, 25:22, 25:16). 

Mecz między dwoma zespołami zapowiadał się fascynująco. Gra toczyła się o drugie miejsce w grupie D siatkarskiej Ligi Mistrzów.  

Siatkarze z Kemerowa byli bezradni wobec warszawskiego bloku. Nawet wielka supergwiazda w postaci Ivana Zaytseva miała duży problem ze sforsowaniem muru jaki postawili siatkarze VERVY. Tym elementem stołeczni zdobyli aż 14 punktów! 

Początek meczu należał do zespołu z Rosji, który po asie serwisowym prowadził 3:0. Pierwszy punkt dla warszawian zdobył atakiem zza trzech metrów Michał Superlak. Po asie serwisowym Piotra Nowakowskiego siatkarze VERVY wyszli na prowadzenie 6:5, a kolejne punkty atakiem z krótkiej zdobył Andrzej Wrona. Artur Szalpuk zaserwował asa na 12:8. Dwa błędy w ataku z rzędu sprowokowały trenera Anastasiego do wzięcia czasu. Andrzej Wrona zatrzymał blokiem Zaytseva na 18:16. W nerwowej, obfitującej w błędy z obu stron końcówce, więcej zimnej krwi zachowali siatkarze ze stolicy. 

Po zmianie stron i długich wymianach piłki pierwsze trzy punkty padły łupem naszych siatkarzy. Mimo skuteczniejszej niż w pierwszej partii gry Ivana Zaytseva, utrzymywała się dwu lub trzypunktowa przewaga. Po dwóch błędach Sivhozelza wzrosła ona do 15:10. Rosjanie poprawili skuteczność w ataku oraz szczelność bloku i doprowadzili do remisu po 18. Bartosz Kwolek asami serwisowymi wyprowadził zespół na prowadzenie 23:21. Seta zakończył blokiem Michał Superlak. 

Trzecią partię Rosjanie rozpoczęli z trójką siatkarzy z podstawowego składu na ławce rezerwowych. Zmiennicy spisywali się bardzo dobrze, bo Kemerovo wyszło na prowadzenie 6:3. Warszawianie zniwelowali straty dzięki blokowi Andrzeja Wrony i zagrywce Piotra Nowakowskiego. W kolejnych akcjach główną rolę odegrał Bartosz Kwolek, który nie mylił się w kontratakach. Przewaga błyskawicznie urosła do 16:10. Piotr Nowakowski zatrzymał bezradnego Zaytseva, a po kontrze Igora Grobelnego było 19:11. Warszawianie bez problemów dotarli do końca seta i meczu ciesząc się po ostatnim gwizdku z zasłużonego i ważnego zwycięstwa. 

W ostatnim meczu pierwszego turnieju grupy D w siatkarskiej Lidze Mistrzów zespół Leo Shoes Modena z wielkimi problemami pokonał belgijski Knack Roeselare 3:2 (25:27, 25:19, 22:25. 25:22, 15:11) zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. 

Turniej rewanżowy zostanie rozegrany w Modenie w dniach 9 – 11 lutego przyszłego roku. 

Tabela grupy D po pierwszym turnieju w Roeselare: 

  1. Leo Shoes Modena (8 punktów, sety: 9;3) 
  2. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (6 punktów, sety: 6;3) 
  3. Kuzbass Kemerowo (3 punkty, sety: 4:6) 
  4. Knack Roeselare (1 punkt, sety: 2:9) 

Korekty dokonała Martyna Kaczmarczyk. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *