Warszawiacy rozpoczęli europejskie puchary z ,,VERVĄ”

Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa wygrali mecz rozgrywanego w Roeselare pierwszego turnieju grupy D Siatkarskiej Ligi Mistrzów z gospodarzami turnieju 3:0 (25:18, 26:24, 25:19)Było to pewne zwycięstwo stołecznych siatkarzy prowadzonych przez włoskiego trenera Andrei Anastasiego.

Pierwszego seta stołeczny zespół wygrał bez problemu. Prowadził najpierw 8:4, potem 16:10 i 21:14. Artur Szalpuk oraz Igor Grobelny stanowili zagrożenie dla rywali. Zdobyli odpowiednio siedem i pięć punktów. Gospodarze momentami byli tłem dla świetnie dysponowanych podopiecznych trenera Andrei Anastasiego. Set zakończył się wynikiem 25:18.

Z kolei w drugim secie zespól z Warszawy musiał gonić wynik. Na początku partii VERVA przegrywała 6:9, potem 11:13 oraz 17:20. Wyrównała wynik na 21:21 po asie Superlaka. Zawodnik ten w końcówce popisał się jeszcze ze dwa razy, choć stołeczni stracili przewagę 24:22. Zawodnik ten zakończył seta z bardzo trudnej piłki. Wynik końcowy tej partii wyniósł 26:24.

Trzeci set został również pewnie wygrany przez warszawską drużynę. Po wyrównanym początku 8:7 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa szybko uzyskała wyraźną przewagę. W połowie partii było już 16:13. Do ofensywnego duetu Szalpuk-Grobelny dołączył Michał Superlak. W trójkę zdobyli 41 punktów. Set zakończył się wynikiem 25:19, co dało zwycięstwo warszawiakom w całym meczu 3:0.

W drugim meczu grupy D zmierzyli się ze sobą drużyny Kuzbas Kemerowo z Rosji oraz Leo Shoes Modena z Włoch. Lepsi w tej potyczce okazali się Włosi, którzy wygrali mecz 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 30:28).