Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinterskim

lód

W niedzielę (29.11.20) zakończyły się Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju Sprinterskim. Najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasowali się Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) i Artur Nogal (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

W ostatni weekend listopada odbyła się trzecia w tym roku odsłona mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. Wcześniej zorganizowane zostały mistrzostwa Polski na dystansach, a w poprzedni weekend zawodnicy rywalizowali w wieloboju. Wydarzenie odbywało się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Tegoroczne mistrzostwa zdominowała Karolina Bosiek, zawodniczka Pilicy Tomaszów Mazowiecki, zdobywając pięć złotych medali w mistrzostwach Polski na dystansach, a później jeden w wieloboju. W trzeciej odsłonie zmagań także była najlepsza – w sobotę na 500 metrów, a w niedzielę zarówno na 500, jak i 1000. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice), a trzecie Kaja Ziomek (MKS Cuprum Lublin).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Artur Nogal (GKS Stoczniowiec Gdańsk), wyprzedzając Damiana Żurka (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) i Piotra Michalskiego (AZS AWF Katowice). Zawodnik GKS Stoczniowiec Gdańsk okazał się najlepszy w niedzielę na 500 metrów, natomiast na 1000 metrów zajął drugie miejsce za Piotrem Michalskim.

– Udało się wykonać plan w stu procentach i zdobyć mistrzostwo, choć nie było łatwo. Musze przyznać, że Damian Żurek i Piotr Michalski pojechali rewelacyjne biegi, więc ściganie było naprawdę fajne. Teraz mamy chwilę przerwy, wracamy na kilka dni do domu, żeby odpocząć i zabieramy się do roboty przed dalszą częścią sezonu – podsumował Artur Nogal, zdobywca tytułu Mistrza Polski.

Mamy dobre wiadomości dla fanów łyżwiarstwa szybkiego – to nie koniec weekendowych rywalizacji na lodzie. Już w pierwszy weekend grudnia w Białymstoku odbędą się Ogólnopolskie Zawodowy Rankingowe, a w Lubinie Ogólnopolskie Zawody Dzieci. OZR transmitowane będą na kanale YouTube PZŁS.

Korekta: Martyna Kaczmarczyk