Zderzenie z włoską ścianą

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-12-17/liga-mistrzow-verva-warszawa-orlen-paliwa-kuzbass-kemerowo-transmisja-w-polsacie-sport/

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przegrała z Leo Shoes Modena 0:3 (21:25, 17:25, 24:26) w meczu turnieju grupy D Ligi Mistrzów. Środa była drugim dniem rywalizacji. We wtorek stołeczni pokonali gospodarza Knack Roeselare 3:0, a włoska drużyna wygrała z Kuzbassem Kemerowo 3:1. 

Początek pierwszej partii był wyrównany. Zespoły nie ustępowały sobie na krok. Jednak od stanu po 8 lepiej prezentowali się rywale i niebawem oglądaliśmy wynik 9:12. Stołeczni zdobyli cztery kolejne punkty i ponownie oglądaliśmy wyrównaną grę. Losy seta praktycznie rozstrzygnęły się, gdy Leo Schoes uzyskała przewagę 17:20. Trener Andrea Anastasi poprosił o czas. Po przerwie Luca Vettori zaserwował w siatkę, ale włoski zespół nie tylko utrzymał w końcówce przewagę, ale jeszcze ją powiększył, pieczętując punktową zagrywką swoją dobrą grę. 

W drugim secie siatkarze z Modeny szybko uzyskali kilka punktów przewagi. Mocno zagrywali i stołeczni mieli poważne problemy z przyjęciem. Prowadzenie rosło szybko – z 4:8 wzrosło do 4:11. Zmiany w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa nie pomagały. Leo Shoes punktowała i bardzo szybko jasne stało się, że losy tej partii zostały rozstrzygnięte.

W trzeciej odsłonie, zanim doszło do emocjonującej końcówki, stołeczny zespół wychodził kilka razy na minimalne prowadzenie – 12:10 i 18:16. Włosi wyrównali i uzyskali przewagę 21:23. Ale akcja Kwolka i błąd Lavii pozwoliły wyrównać. Pierwsza piłka meczowa została obroniona, druga wykorzystana i Leo Shoes Modena zasłużenie wygrała spotkanie, udowadniając swoją wyższość.

W drugim spotkaniu Kuzbas Kemerowo wygrało z Knack Roeselare 3:0 (26:24, 25:16, 25:20)

W czwartek VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmie Kuzbas Kemerowo (godz. 17:30 – Polsat Sport), natomiast Knack Roeselare zagra z Leo Shoes Modena (godz. 20:30 – Polsat Sport News).

Korekty dokonał Kacper Beda.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *