Kulturalny początek roku

źródło: nospr.org.pl

Początek roku 2021 uraczy nas sporą dawką kulturalnych wydarzeń, w dobrze znanej nam już formule online. Oto kilka propozycji.

Kosmiczny koncert 

A co, gdyby zapis dźwiękowy koncertu wysłać w kosmos? Dlaczego nie! I to już w najbliższą niedzielę, 3 stycznia, po koncercie Radzimira Dębskiego (Jimka) i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, podczas którego zagrają muzykę z filmu Netflixa Niebo o północy. W filmie o samotnym naukowcu mającym do wykonania misję w kosmosie ścieżka dźwiękowa gra olbrzymią rolę — nic więc dziwnego, że jej skomponowaniem zajął się dwukrotny zdobywca Oscara, Alexandre Desplat. Koncert, wzbogacony dodatkowo multimedialną scenografią, obejrzeć będzie można 3 stycznia o godz. 18 na kanale YouTube Netflix. Centrum Nauki Kopernik zapewni natomiast wysłanie zapisu dźwiękowego koncertu w kosmos, a dokładniej w stronę jednej  z egzoplanet.

Na zimową chandrę 

Siostry Łotry to zespół, który w swoich kompozycjach za pomocą m. in. wibrafonu, wiolonczeli, kontrabasu i elektroniki łączy jazz, klasykę, folk, a nawet rock. W utworach w lekki, niekiedy żartobliwy sposób muzycy poruszają tematy bliskie każdemu człowiekowi. Przekonać się  o tym będzie można w piątek, 15 stycznia o 19, gdy zespół podczas koncertu zaprezentuje kawałki ze swojej debiutanckiej płyty Pierwszy lot ptaka. Wydarzenie odbędzie się w formule LIVE na Facebooku Bielańskiego Ośrodka Kultury.   

https://www.facebook.com/events/1016868765473481/

Galeria sztuki w komputerze 

Miłośnikom sztuki polecam zarezerwować chwilkę w niedzielę, 3 stycznia o 19, ponieważ od tego czasu oglądać będzie można wirtualny pokaz Agaty Przyżyckiej, doktorantki gdańskiej ASP, której obrazy znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wystawa online stanowi podsumowanie jej dorobku artystycznego. 

https://www.facebook.com/events/787057821881524

Agata Przyżycka, X6, 2017

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *