Mata, Żyła i Hołownia grają razem. WOŚP. 2021

31 stycznia swój finał będzie miała już 29. edycja Wielkiej Orkiestry świątecznej pomocy. W tym roku WOŚP pomaga dziecięcym oddziałom laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na dzień 26.01.2021 r. zebrano już 22 809 069 zł. Akcje, oprócz wyżej wymienionych, wspiera również Robert Biedroń, Katarzyna Werner i Radosław Kotarski.

Mata

Tegoroczna zbiórka pieniędzy obfituje w coraz to ciekawsze aukcje. Większość z nich można znaleźć na Allegro, jednak nie wszystkie z inicjatyw mają miejsce właśnie tam. Na nowatorski sposób wpadł raper Mata, który 6 lutego zaprasza nas na Studniówkę online. Pomysł ma być ukłonem w stronę tegorocznych maturzystów, którzy nie mogą się bawić na tradycyjnej uroczystości, a także WOŚP, ponieważ raper w ramach zbiórki, zachęca do wspierania akcji. Mata mobilizuje do wysyłania SMS-ów o treści studniowka.SERCE na numer 75565. Wydarzenie odbędzie się na Facebooku NOIZZ i SBM Label oraz na YouTube na kanałach NOIZZ, SBM Label i GOMBAO33. Całą imprezę, zaczynajac od poloneza, a kończąc na koncercie Maty, poprowadzi Karol Strasburger.  

Radosław Kotarski

Jak już wiemy, każdy z nas ma swój własny sposób na pomaganie. Twórca Polimatów – Radosław Kotarski, do licytowania podszedł nieco Inaczej i przeznaczył książkę ze skromnym dodatkiem w postaci czerwonego Ferrari. Obecnie jest to najdroższa aukcja na Allegro, a obecna oferta wynosi 410 400 zł. Dla tych, którzy nie do końca znają Kotarskiego warto wspomnieć, że auto przeznaczone na aukcję było marzeniem dla jeszcze obecnego posiadacza. Nie zabawiło u niego na długo, ponieważ po miesiącu posiadania Kotarski zdecydował się na oddanie go na zbiórkę WOŚP. Książka Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej w towarzystwie Ferrari F430 F1 to jedyna motoryzacyjno- książkowa propozycja w tegorocznej zbiórce. 

Magda Gessler

Kolacja przygotowana od początku do końca przez najbardziej znaną kucharkę w Polsce? Sama wymyśli menu, udekoruje stół, zaskoczy gości magią i kreatywnością! – czytamy w opisie aukcji.  Brzmi jak marzenie. Dość drogie co prawda, ale czego się nie robi z miłości do jedzenia. Obecnie kolacje dla dwóch osób od Magdy Gessler wylicytowano na 9588 zł. Besos!  

Robert Biedroń

W tegorocznej aukcji nie zabrakło również propozycji od dwóch niedoszłych kandydatów na prezydenta RP. Lider Lewicy w swojej licytacji oferuje zostanie Europosłem. Co prawda jedynie na dwa dni, ale Bruksela powinna to wynagrodzić. Cała przyjemność na koszt tego zwykłego chłopaka z Krosna zawiera obiad w towarzystwie polityka, zwiedzanie miasta, a także poznanie działania Europarlamentu od tak zwanej strony kuchni. Aktualnie zostanie europosłem, szacuje się na blisko 10800 zł.  

Szymon Hołownia

Nieco tańsza propozycja, od drugiego w tym zestawieniu kandydata na prezydenta, należy do Szymona Hołowni. Jest to kolejna książka w nietuzinkowym towarzystwie. Polityk na licytacje przeznaczył swoją biografię Fabryka jutra oraz żółte buty założone ostatniego dnia kampanii prezydenckiej. Obuwie w rozmiarze 42. oraz 272 stronicowa książka obecnie ceni się na 2360 zł. 

Piotr Żyła

Oprócz Kamila Stocha, z grona skoczków narciarskich do licytacji swoją propozycję dołączył także Piotr Żyła. Kombinezon, który był powodem niedopuszczenia sportowca do zawodów, został ogłoszony na Facebooku jeszcze tego samego dnia, co incydent.  Na swoim profilu w wolnej chwili Żyła napisał:  

Hmmm mam kombinezon na zbyciu może ktoś chętny.  

Cena tego nieszczęśliwego trykotu może uszczęśliwić przyszłego nabywcę za jedyne 9900 zł. 

Katarzyna Werner

Dziennikarka TVN-u 24 zaprasza nas na 2 tygodniowy pobyt na Zanzibarze dla dwóch osób. W skład oferty wchodzi tydzień w hotelu Anity Werner – Jambo Paradise na północy wyspy oraz 7 dni na południu w Jambiani Villas. Cena obejmuje pobyt, transport, a także śniadania na miejscu. 2 tygodniowa wizyta w raju na ten moment wynosi 9900 zł.  

Na oficjalnej stronie WOŚP znajdziecie informacje w jaki sposób można wspierać tegoroczną zbiórkę.

Źródło zdjęć: Allegro

Korekta: Kacper Beda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *