Najszybsi łyżwiarze wystartują w Gdańsku – zaczynamy ME w short tracku!

lód

fot. Caleb Kimbrough/ Flickr, CC-BY

Po emocjach, których dostarczyła nam rywalizacja w łyżwiarskim wieloboju podczas mistrzostw Europy w Holandii, przyszedł czas na kolejną ważną imprezę. Już jutro rozpoczną się mistrzostwa Europy w short tracku. Tym razem najlepsi zawodnicy z całej Europy przyjadą do hali Olivia w Gdańsku.

Wydarzenie będzie trwać trzy dni – rozpocznie się w piątek, a zakończy w niedzielę. Do rywalizacji stanie blisko stu pięćdziesięciu zawodników z ponad dwudziestu państw. Liderką polskiej kadry i jedną z faworytek do medali jest Natalia Maliszewska, która będzie bronić brązowego medalu zdobytego rok temu na dystansie 500 m.

– Latem ćwiczyliśmy tutaj, ale to były zupełnie inne warunki, więc teraz musieliśmy przyzwyczaić się do lodu. Czuję się dobrze i cieszę się, że mogę wystartować prawie w domu. W ciągu ostatniego roku wykonaliśmy bardzo dużo pracy. Fajnie będzie sprawdzić efekty treningów – przedstawia Natalia Maliszewska – Jestem pewna swoich możliwości na pięćset metrów, a zobaczymy, jak pójdzie mi na dłuższym dystansie. Sama jestem ciekawa tego startu.

W rywalizacji kobiet, oprócz Natalii Maliszewskiej, w biało-czerwonych barwach wystartują również Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska i Magdalena Zych. W składzie męskiej kadry znaleźli się Paweł Adamski, Mateusz Mikołajuk i Sebastian Hydzik.

Źródło: pzls.pl

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *