Obiady dla Bohaterów

Pandemia wciąż trwa, a ci, którzy kiedyś narażali życie dla Polski, nie mogą zostać bez opieki. Jak pomaga się kombatantom w trudnych czasach?

To już druga edycja akcji pod patronatem pary prezydenckiej „Obiad dla Bohaterów”. Poprzednia miała miejsce w czerwcu. Obecnie w Lublinie i okolicach żyje wielu Bohaterów minionych lat, którzy często pozostawieni są sami sobie. Polacy jednak o nich pamiętają, tworząc akcję, dzięki której starsi ludzie nie muszą się narażać z wyjściem do sklepu i męczyć się ze zrobieniem obiadu.

Samo przedsięwzięcie zaczęło się 20 listopada ubiegłego roku i miało zakończyć się na święta paczką dla bohatera pod choinkę. Jednak trwa to aż do dzisiaj! Jak do tego doszło? 

Sytuacja pandemiczna niestety nie ustępowała więc dla bezpieczeństwa i w trosce o naszych bohaterów akcję postanowiono przedłużyć. Aktualnie nie ma podanej daty końcowej. 

Pomoc w Lublinie

Wielu ludzi zebrało się, aby wspólnie zrobić coś dla społeczeństwa. Są to żołnierze Obrony Terytorialnej, Młodzi Solidarnie, FM PiS oraz kibice Motoru Lublin. Dzięki ich opiece seniorzy mogli odetchnąć nawet w minimalnym stopniu, a zapewne, co jest jeszcze ważniejsze wiedzą, że nie zostali zapomniani, gdy ich usługi przestały być już niezbędne ojczyźnie. 

Zakres działania nie ogranicza się tylko do naszego miasta, ale kombatanci z całej Polski mogą liczyć na wsparcie w swoim regionie. Do pomocy zgłosiła się również Służba Więzienna oraz harcerze, a także szereg lokalnych organizacji. 

Uczestnicy poprzedniej edycji po finale mieli zaszczyt spotkać się z parą prezydencką, która patronuje i ma sobie na sercu całe to wydarzenie. W tej edycji również nie będzie inaczej. Niestety przez sytuację pandemiczną nie wszyscy będą mogli spotkać się z głową państwa i jego małżonką, ale wybrani przedstawiciele. Najpewniej najbardziej pomocni i pracowici ze wszystkich. 

W trudnych bądź nawet w niewygodnych czasach najlepiej można dostrzec, w jakim społeczeństwie żyjemy. Oby zawsze znalazł się ktoś, kto pała bezinteresowną chęcią pomocy.

Chcesz pomóc i być na bieżąco? Obserwuj Polformance. Wtedy na pewno nie przegapisz żadnej akcji, w której mógłbyś pomóc. 

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *