#polfopolecajka – Rodzina

Przez obecnie panującą pandemię, gdzie prawie wszystko mamy zamknięte, spędzamy więcej czasu w domu z rodziną, a każdy wie, jak to z rodziną jest, najlepiej na zdjęciu. Aby umilić czas w domu zapraszam na rodzinną polecajkę.  

Filmy:  

źródło: FIlmweb

Pierwszą propozycją będzie dramat muzyczny „August Rush” z 2007 roku. Jest to historia małego chłopca z sierocińca, który wyrusza na poszukiwanie swojej mamy. August Rush to pseudonim artystyczny chłopca, który okazuje się muzycznym geniuszem. Jest to wzruszająca opowieść, więc nie zapomnijcie o chusteczkach. W filmie mamy również słodko-gorzki wątek miłosny rodziców głównej postaci. W produkcji można zobaczyć Robbina Williamsa, Freddiego Highmore’a oraz Leona Thomasa III.  

źródło: Filmweb

Drugą propozycją filmu będzie komedio-dramat pt. „Cudowny chłopak”, do którego prawdopodobnie też Wam się przydadzą chusteczki. Auggie od narodzin miał trudniej, aby się dopasować z powodu deformacji twarzy. Rodzice chłopca podejmują trudną dla nich, jak i dla niego decyzję, o wysłaniu go do szkoły. „Cudowny chłopak” to opowieść o miłości do bliźniego i więzach rodzinnych. W filmie możemy zobaczyć m.in. Julię Roberts oraz Owena Wilsona. 

Seriale:  

źródło: Filmweb

Skoro już popłakaliśmy, to czas na trochę śmiechu. Pierwszą propozycją serialu będzie „Family Guy”. Telewizyjna seria, która ma już 22 lata, wciąż śmieszy swoim niezbyt mądrym i przyzwoitym humorem. „Family Guy” przedstawia szalone perypetie rodziny Griffinów. Pozycja ta nie zmusza nas do wysiłku myślowego, więc to też idealny przerywnik w nauce na sesję i nie tylko.

źródło: Filmweb


Drugą propozycją serialową będzie „Atypowy” produkcji Netflixa.  

„Atypowy” to historia Sama, nastolatka ze spectrum autyzmu i jego rodziny. Być może serial nie oddaje całkowicie tego, jak wygląda autyzm, jednak pozwala nam w jakimś stopniu zobaczyć świat z perspektywy osoby ze spectrum autyzmu. 

źródło:empik.com

Książka:  

Propozycja książki jest intensywniejsza, po przeczytaniu tej pozycji będziecie mieć książkowego kaca.  

„Moja mroczna Vannesso” to opowieść fikcyjna o młodej dziewczynce Vannessie, którą uwiódł starszy nauczyciel, książka jest napisana z perspektywy 30-letniej bohaterki. Wybrałam tę książkę, ponieważ pokazuje kruchość jej relacji z rodzicami, którzy byli dla niej, ale za daleko. 

źródło:youtube.com

Tutaj podam moje ulubione utwory zespołów, które zaprzeczają, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. 

 „City of Angels” jest inspiracją życiem rodzinnym, wpływem miasta artystów jest jedną z najbardziej osobistych piosenek, jaką Jared napisał. Thirty Seconds to Mars amerykański zespół, którego założycielami są bracia Leto: Jared i Shannon. Zespół istnieje od 1998 roku. Teledysk do „City of Angels” został nagrany przy użyciu jednego ujęcia.  

„Dear Daughter” to utwór do „córki”. Szukałam informacji czy chodzi o dziecko wokalistki, jednak nie znalazłam takich wiadomości. Po wsłuchaniu się w tekst możemy się domyślić, że to są słowa kierowane do małych dziewczynek i zapewne starszych, że zawsze ktoś dla nich będzie. Być może za tą piosenką kryję się więcej, jednak to pozostaje tajemnicą Lzzy.  

Halestorm to zespół z Pennsylwani i tutaj również mamy do czynienia z rodzeństwem, Arejay i Elizabeth „Lzzy” Hale, którzy od najmłodszych lat wykonywali własną muzykę, grają już od 1998 roku do teraz.  

„Dear Daughter” to spokojna ballada z przesłaniem, jednak Halstorm ma dla nas także mocniejsze utwory jak „Amen” czy  „Mayhem”.  

korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *