Stara płyta, nowe utwory, czyli Muzyka Współczesna 2.0 od Pezeta

Na nowej płycie dostajemy świeżą porcję utworów. Dodatkowo w limitowanym wydaniu nie zabrakło także nawiązań do poprzednich numerów, za sprawą gadżetów dodanych do albumu.

Muzyka Współczesna Extended to podrasowane wydanie płyty z zeszłego roku o tym samym tytule, wydane 8 stycznia. Na nowym krążku pojawiło się pięć nowych utworów, gdzie gościnnie wystąpili m.in. Avi, EMAS (Amber Gold) oraz Kayah (Nisko jest niebo).  

źródło: @pezetofficial

Oprócz nowych współprac otrzymujemy także świeże solówki, takie jak 98 i Zonda, gdzie producentem jest Auer. Z kolei w Broniewskiza muzykę odpowiedzialny jest Louis Villain.  

Poza muzycznymi uniesieniami, posiadacze limitowanej edycji otrzymali także coś dla fizycznej pociechy w postaci różowego zapachu samochodowego bubble gum. Wśród dodatków znalazła się również kaseta magnetofonowa w tym samym kolorze, co zawieszka oraz magazyn Magenta poświęcony płycie.  

W dniu premiery na Instagramie Pezet napisał: 

Dla mnie osobiście nowe kawałki na wersji Extended to naturalna kontynuacja tego albumu. Nie zdecydowałem się wypuścić epki z nowymi utworami, bo wszystkie utwory, które teraz dodałem do tej specjalnej wersji Muzyki Współczesnej są w moim odczuciu częścią tamtej historii. Chciałem, żeby „Muzyka Współczesna” była taką płytą jak kiedyś, całością, czymś, czego można posłuchać od deski do deski i nie jest tylko zbiorem singli. To się udało, ale cały czas czułem, że mam do powiedzenia coś jeszcze. Tamtym językiem, zawartego w tym czasie i stylistyce. Ba, nowe numery nie są tylko dodane na końcu tracklisty jak bonus tracki. Są w nią wplecione tak by móc stworzyć nieco inny odbiór, móc tę historie jakoś wzbogacić czy wręcz zmienić. Tym dla mnie jest Muzyka Współczesna Extended.

Cały album dostępny jest na YouTube i Spotify.  

Informacje o płycie: 

Data premiery: 08.01.2021 r.  

Dodatkowe utwory: 

  • Broniewski (prod. Louis Villain) 
  • Zonda (prod. Auer) 
  • Nisko jest niebo feat Kayah (prod. Auer) 
  • 98 (prod. Auer) 
  • Amber Gold feat Avi, EMAS (prod. Auer) 

Korekta: Kacper Beda 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *