Super Wildcard Weekend za nami!

W sobotę zaczął się wyścig po ,,Vince Lombardi Trophy”, czyli mistrzostwo NFL. Było dużo emocji, trochę zaskoczeń, a wszystko to stanowiło część solidnych meczów. Czas na wyniki I rundy fazy Play-Off.

1. Konferencja Amerykańska

Kansas City Chiefs, którzy wygrali fazę zasadniczą tej konferencji było pewne gry w II rundzie Play-Off.

W pierwszym meczu zmierzyli się ze sobą Buffalo Bills i Indianapolis Colts. Po ciekawym meczu Bills pokonali Colts 27:24. Ich rywalami w II rundzie Play-Off będzie drużyna Baltimore Ravens, która zrewanżowała się drużynie Tennessee Titans za ubiegłoroczną porażkę w Play-Offach wygrywając 20:13.

W trzecim meczu byliśmy świadkami sporej niespodzianki. Faworyzowane Pittsburgh Steelers przegrało z Cleveland Browns 37:48. Browns zagrali świetnie szczególnie w pierwszej kwarcie, gdzie zdobyli 28 punktów, nie tracąc ani jednego! Nikt nigdy nie zdobył tylu punktów w pierwszej kwarcie w Playy-Offach. Rewelacja z Cleveland w II rundzie Play-Off zmierzy się z obrońcami tytułu, Kansas City Chiefs.

2. Konferencja Krajowa

W tej konferencji pewną grę w II rundzie Play-Off mieli zawodnicy Green Bay Packers. Ich rywalami będzie drużyna Los Angeles Rams, która dosyć niespodziewanie pokonała faworyzowaną drużynę Seattle Seahawks 30:20.

W drugim meczu Tampa Bay Buccaneers wygrało 31:23 z Washington Football Team. W ten sposób Tom Brady odniósł 31. zwycięstwo w Play-Offach i o 15 zwycięstw wyprzedza drugiego w tej klasyfikacji Joe Montanę. QB Tampy Bay Buccaneers zrobił pierwszy krok po siódme mistrzostwo NFL w karierze.

Rywalami Bucs będzie drużyna New Orleans Saints, która po najsłabszym meczu I rundy Play-Off pokonała Chicago Bears 21:9. Buccaneers i Saints zmierzą się ze sobą trzeci raz w tym sezonie. W obu poprzednich potyczkach górą była drużyna z Nowego Orleanu. Czy drużyna z Florydy utwierdzi nas w przekonaniu, że do trzech razy sztuka”? Na pewno to będzie znakomity mecz.

3. Mecze II rundy Play-Off:

Sobota (16.01) – Green Bay Packers vs Los Angeles Rams – godzina 22:35

Niedziela (17.01) – Buffalo Bills vs Baltimore Ravens – godzina 02:15

Niedziela (17.01) – Kansas City Chiefs vs Cleveland Browns – godzina 21:05

Poniedziałek (18.01) – New Orleans Saints vs Tampa Bay Buccaneers – godzina 00:40