Uczestnicy Super Bowl LV wyłonieni

Tampa Bay Buccaneers oraz Kansas City Chiefs spotkają się ze sobą w nocy z 7. na 8. lutego podczas najważniejszego meczu w futbolu amerykańskim, czyli na Super Bowl. Buccaneers pokonali w finale Konferencji Krajowej faworyzowaną drużynę Green Bay Packers 31:26, natomiast Chiefs wygrali w finale Konferencji Amerykańskiej z Buffalo Bills 38:24.

Buccaneers powstrzymało najlepszą ofensywę ligi

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości z Tampy Bay Buccaneers, którzy od czwartej minuty, za sprawą przyłożenia Mike’a Evansa i podwyższeniu Ryana Succopa objęli prowadzenie 7:0.

Drugą kwartę znakomicie rozpoczęli zawodnicy Green Bay Packers. Marquez Valdes-Scantling zdobył przyłożenie, a Mason Crosby podwyższenie. Buccaneers szybko odpowiedzieli rywalom. Po świetnej akcji biegowej Leonarda Fournette’a i podwyższeniu Succopa goście ponownie wyszli na prowadzenie 14:7. W dziesiątej minucie Mason Crosby golem z pola zdobył trzy punkty dla Packers. Druga kwarta zakończyła się przyłożeniem Scotta Millera i podwyższeniem Succopa. Po pierwszej połowie Tampa Bay Buccaneers wygrywało z Green Bay Packers 21:10.

Trzecią kwartę znakomicie otworzyli Buccaneers. W drugiej minucie przyłożenie zdobył Cameron Brate a Ryan Succop podwyższył wynik. Następnie gospodarze zaczęli gonić wynik. W szóstej minucie przyłożenie zdobył Robert Tonyan, a podwyższył Crosby. Potem, pod koniec trzeciej kwarty przyłożenie zanotował Davante Adams. Packers chcieli podwyższyć wynik za dwa punkty, lecz nie wykonali tego zadania.

W czwartej kwarcie Mason Crosby i Ryan Succop zdobyli dla swoich drużyn gole z pola. W ten sposób Tampa Bay Buccaneers zameldowało się na Super Bowl LV. Na pochwałę zasłużyła defensywa Buccaneers, którzy po stratach piłek w ofensywie nie pozwolili gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Tom Brady znowu okazał się lepszy od genialnego QB, którym bez wątpienia jest Aaron Rodgers. Dla QB Tampy Bay Buccaneers był to 13. Finał konferencji w karierze a 10. Wygrany.

Chiefs o krok od obrony mistrzostwa

Pierwsza kwarta należała do gości z Buffalo, którzy wygrali ją 9:0 za sprawą Tylera Bassa, który zdobył gola z pola oraz Dawsona Knoxa, który zdobył przyłożenie. Były to miłe złego początki.

Druga kwarta należała do gospodarzy. Przyłożenia zdobyli Mecole Hardman, Darrel Williams, Clyde Edwards-Helaire, a Harrison Butker trzy razy podwyższał wynik. Bills odpowiedzieli golem z pola w wykonaniu Tylera Bassa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:12.

Wynik w trzeciej kwarcie otworzył Butker golem z pola. Tym samym odpowiedział Bass. W dwunastej minucie przyłożenie zdobył  Travis Kelce, a Butker podwyższył wynik.

W czwartej kwarcie duet Kelce-Butker ponownie zdobyli punkty dla Chiefs. Bills odpowiedzieli przyłożeniem Isaiaha McKenziego i golem z pola Tylera Bassa. Kansas City Chiefs pewnie pokonali Buffalo Bills i na Super Bowl LV będą chcieli obronić mistrzostwo. Dla Chiefs był to trzeci mecz o mistrzostwo konferencji z rzędu. Dwa lata temu przegrali po dogrywce z New England Patriots, a rok temu wygrali z Tennessee Titans.

Zapowiedź Super Bowl LV

Tegoroczny finał będzie niesamowity z wielu przyczyn. Odbędzie się on na Raymond James Stadium w Tampie, a to oznacza, że Tampa Bay Buccaneers będzie pierwszą drużyną w historii, która zagra na Super Bowl na własnym stadionie. Będzie to też kolejna potyczka Toma Brady’ego z Patrickiem Mahomesem. Ten pierwszy będzie walczył o swoją siódmą wygraną na Super Bowl, natomiast młody wilk z Kansas City Chiefs ma szansę na drugą wygraną w najważniejszym meczu w amerykańskim sporcie. Będzie to drugi mecz obu zespołów w tym sezonie. Poprzednio lepsi byli Chiefs, którzy wygrali 27:24. Na pewno tegoroczny finał będzie bardzo emocjonujący.

Warto też wspomnieć o Robie Gronkowskim, który w tym roku wrócił ze sportowej emerytury, którą ogłosił po wygraniu z New England Patriots (razem z Bradym) Super Bowl LIII. Będzie on walczył o swoje czwarte mistrzostwo w karierze.

Przed Super Bowl LV będzie miało miejsce TIKTOK TAILGATE, na którym wystąpi Miley Cyrus. Podczas Pepsi Super Bowl LV Halftime Show swój koncert zagra The Weeknd.

Super Bowl LV z trybun będzie mogło oglądać 22 tysiące widzów.