9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu!

Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2004 roku. W 2021 roku jest on obchodzony 9 lutego. Święto ma na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2004 roku. W 2021 roku jest on obchodzony 9 lutego. Święto ma na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

– Internet jest tak naprawdę światem równoległym do naszego świata rzeczywistego. W naszym świecie rzeczywistym również mamy miejsca, w których możemy się czuć bezpieczniej i te, w których nasze poczucie bezpieczeństwa może być mniejsze – tak samo jest w internecie – tłumaczy dr Damian Rusinek z Katedry Cyberbezpieczeństwa, Instytutu Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. 

Zachęcamy do zapoznania się i udostępniania materiału wideo poświęconego cyberbezpieczeństwu oraz świadomości bezpiecznego i mądrego korzystania z zasobów zamieszczanych w sieci. 

Zobacz wideo

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *